Pagal paskelbtą susitarimą, Rusijos valdžios kontroliuojamam bankui, didžiąja dalimi finansuosiančiam šį sandėrį, atiteks 35 proc. „Opel" akcijų. Tokią pačią dalį atskiriamame nuo pagrindinės kompanijos padalinyje išlaikys ir „General Motors". „Magna", taip pat užsiimanti ir automobilių gamyba Austrijoje, valdys 20 proc. įmonės akcijų. Likę 10 proc. atiteks „Opel" darbuotojams.
Vokietijos vyriausybė, savo ruožtu, suteiks 1,5 mlrd. eurų (apie 5,2 mlrd. litų) trumpalaikę paskolą, užtikrinsiančią kompanijos darbą pereinamuoju laikotarpiu.
Be „Magna" ir „Sberbank" konsorciumo, įsigyti šį Vokietijos automobilių gamintoją pageidavo ir „Fiat", tačiau penktadienį pasitraukė iš dvikovos tokį savo žingsnį motyvuodama nepagrįstais vyriausybės reikalavimais. Manoma, kad kanadiečių ir rusų pergalę lėmė tai, kad jie pažadėjo atleisti mažiau darbuotojų nei planavo italai.
Komentuodami sandėrį, „Sberbank" atstovai pažymėjo, kad tai bus puikus būdas atgaivinti Rusijos automobilių pramonę. Įsigiję, jų žodžiais, viena pažangiausių Europoje automobilių gamintojų, jie itin žema kaina aukščiausias technologijas. Tikimasi, kad vokiečių kompanijos įsigijimas suteiks galimybę padidinti gamybos apimtis GAZ fabrikuose.
„Opel" pardavimo sandėris buvo būtinas tam, kad šis „General Motors" padalinys būtų apsaugotas nuo pagrindinei kompanijai gręsiančio bankroto.
2009 05 31
„Opel“ atiteks „Sberbank“ ir „Magna“
Vokietijos vyriausybė oficialiai patvirtino, kad iki šiol amerikiečiams „General Motors" priklausęs automobilių gamintojas „Opel" atiteks rusų bankui „Sberbank" bei kanadiečių automobilių dalių gamintojui „Magna".
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą