A95 ar A98 markės degaluose yra 90 proc. benzino ir 10 proc. etanolio – toks santykis nustatytas Europos Sąjungos. Etanolis yra ekologiškas kuras, kuris degdamas išskiria kur kas mažiau kenksmingų dalelių nei paprastas benzinas ar dyzelinas, tad jo normos didėjimas neturėtų sustoti.
98E15 degalus dėl šios priežasties galima vadinti novatoriškais – tai yra 85 proc. A95 ir 15 proc. etanolio mišinys. Bendras oktaninis tokio mišinio skaičius – 98, tad savo savybėmis 98E15 praktiškai nesiskiria nuo įprastinio A98. Esminis skirtumas – etanolio kiekis degalų mišinyje.
Pliusai su minusais
Pagrindinis ir dėmesį labiausiai patraukiantis 98E15 išskirtinumas – kaina. Litras šio benzino yra keliais centais pigesnis už A95 bei keliolika – už A98. O ar automobilis nevartoja daugiau degalų?
Teoriškai, etanolio variklis vartoja daugiau nei benzino, tad padidinus pirmosios sudėtinės dalies dydį, automobilis turėtų naudoti daugiau degalų. Tačiau skirtumas daugelio automobilių degalų sąnaudose gali būti tik vienas ar du procentai, o nemaža dalis vairuotojų jokio skirtumo ir nepajaučia.
Kita vertus, dauguma vairuotojų į savo transporto priemones pila A95 markės benziną, tad perėjimas prie aukštesnio oktaninio skaičiaus degalų automobiliui suteikia papildomos galios. Neretu atveju būtent šis skirtumas skatina labiau spausti akceleratoriaus paminą, ko pasekoje išauga degalų sąnaudos.
„98E15 degalų mišinys yra pigesnis už įprastą 95 markės benziną, o degalų sunaudojamas kiekis priklauso nuo automobilio techninės charakteristikos bei vairavimo sąlygų. 98E15 degalai turi geresnes ekologiškumo savybes, nes jų sudėtyje esanti 15 proc. bioetanolio dalis sudega greičiau ir į aplinką yra išmetama proporcingai mažesnė dalis teršalų“, – sako „Lukoil“ atstovė komunikacijai Justina Vaitkevičiūtė iš viešųjų ryšių agentūros „Ad Verum“.
Varikliui nekenkia
Etanolis traukia drėgmę, tad didesnis jo kiekis „sutraukia“ visą degalų sistemoje nusėdusį vandenį. Įvairūs degalų ekspertai išskiria svarbą, kad į tokį mišinį kaip 98E15 būtų pilamas pakankamas kiekis antikorozinių priedų, kurie neleidžia neleidžia kauptis drėgmei degalų tiekimo sistemoje. „Lukoil“ atstovė teigia, kad degaluose naudojamas pakankamas įvairių priedų kiekis, o pastovus populiarumo didėjimas tai tik įrodo.
„98E15, lyginant su kitomis degalų rūšimis, populiarumas mūsų degalinių tinkle auga labiausiai“, – statistiką atskleidžia J.Vaitkevičiūtė.