Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 01 10

Pokyčiai, aktualūs vairuotojams, norintiems susigrąžinti prarastą teisę vairuoti

Nuo šių metų sausio 19 dienos įsigalios pokyčiai, aktualūs vairuotojams, norintiems susigrąžinti prarastą teisę vairuoti. Naujovės svarbios asmenims, iš kurių dėl teisės pažeidimo vieneriems metams ar ilgesniam laikui buvo atimta teisė vairuoti ir kurie nori susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos transporto priemones.
Nuo šių metų sausio 19 dienos įsigalios pokyčiai, aktualūs vairuotojams, norintiems susigrąžinti prarastą teisę vairuoti.
Nuo šių metų sausio 19 dienos įsigalios pokyčiai, aktualūs vairuotojams, norintiems susigrąžinti prarastą teisę vairuoti. / „Regitros“ nuotr.

Teisės aktuose numatyta, kad asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl teisės pažeidimo padarymo vieneriems metams ar ilgesniam laikui, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik pasibaigus šios teisės atėmimo laikui ir perlaikius teorinių žinių ir praktinių motorinės transporto priemonės valdymo įgūdžių ir gebėjimų egzaminus. Pirmiausia laikomas teorijos egzaminas, o jį išlaikius – praktikos egzaminas.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką egzaminuojamieji, kurie nori susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos transporto priemones, egzaminus laikydavo atsižvelgiant į tai, kokios kategorijos transporto priemonę vairuojant buvo padarytas pažeidimas, už kurį buvo atimta teisė vairuoti.

„Regitros“ duomenimis, praėjusiais metais teorijos egzaminą išlaikė 5054 asmenys, praktikos egzaminą – 4996 asmenys, kurie siekė susigrąžinti prarastą teisę vairuoti.

Nuo sausio 19 dienos tvarka keičiasi. Asmenys, kurie norės susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos transporto priemones, egzaminus laikys pagal vairavimo ypatumus sudėtingiausios kategorijos transporto priemonės vairavimo teisei įgyti.

„Pagal sudėtingumą transporto priemonių kategorijos nuo lengviausios iki sunkiausios išdėstomos taip: B1, B, BE, C1/D1 (pasirinktinai arba C1, arba D1), C1E/D1E (pasirinktinai arba C1E, arba D1E), C, D, DE, CE. Jei egzaminuojamasis nori susigrąžinti teisę vairuoti A1, A2 arba A kategorijos transporto priemonę, egzaminai šios kategorijos transporto priemonės vairavimo teisei įgyti yra laikomi visada“, – sakoma teisės aktų pakeitimuose, kurie įsigalioja nuo šių metų sausio 19 dienos.

„Tai reiškia, kad, susigrąžinant prarastą teisę vairuoti, per egzaminą bus tikrinami būtent tos transporto priemonės, kuri iš atimtame vairuotojo pažymėjime nurodytų kategorijų yra sudėtingiausia, vairavimo įgūdžiai. Jei atimtame vairuotojo pažymėjime buvo nurodytos taip pat ir A1, A2 ar A kategorijos transporto priemonės, bus tikrinami ir jų vairavimo įgūdžiai“, – teisės aktų pasikeitimus komentavo valstybės įmonės „Regitra“ Egzaminų metodikos skyriaus vadovas Saulius Ščiuplys.

Jei egzaminuojamasis neišlaiko egzamino, pakartotinai laikyti egzaminą – tiek teorijos, tiek praktikos – leidžiama ne anksčiau kaip po septynių dienų, iš naujo užsiregistravus laikyti egzaminą ir sumokėjus mokestį.

Įstatymai numato, kad teisė vairuoti vieneriems metams ar ilgesniam laikui gali būti atimta už transporto priemonių vairavimą esant neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, taip pat – nustatyto greičio viršijimą, chuliganišką vairavimą ir dėl kitų teisės pažeidimų.

„Regitros“ duomenimis, praėjusiais metais teorijos egzaminą išlaikė 5054 asmenys, praktikos egzaminą – 4996 asmenys, kurie siekė susigrąžinti prarastą teisę vairuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?