Sistemoje mokyklų atstovai mato, kaip jų mokiniams sekėsi laikyti egzaminus „Regitroje“, koks jų mokyklą baigusių mokinių egzaminų išlaikymo procentas, kokios klaidos daromos laikant praktikos egzaminą, kaip egzaminus laiko konkretaus dėstytojo parengti mokiniai.
Keistis duomenimis įpareigoja teisės aktas
Keistis duomenimis su „Regitra“ pagal teisės aktą – „Vairuotojų pirminio mokymo tvarkos aprašą“ – turi visos iki vienos vairavimo mokymo įstaigos.
„Regitra“ šią sistemą sukūrė ir vairavimo mokymo įstaigų, ir jas kontroliuojančios Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos poreikiams. Sistema leidžia mokykloms „jausti mokymo pulsą“, o inspekcijai – efektyviau kontroliuoti vairavimo mokymo įstaigas.
Sistemoje – išsami informacija apie kandidatus į vairuotojus ir jų mokytojus
Kiekviena vairavimo mokykla privalo du kartus pateikti duomenis per šią elektroninę sistemą apie kiekvieną priimtą mokytis asmenį.
Pirmą kartą – ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo mokymo pradžios dienos pateikti asmens, su kuriuo sudaryta mokymo sutartis, vardą, pavardę, asmens kodą, mokymo pobūdį (teorija ir (arba) praktinis vairavimas), mokymo pradžios datą, numatomą mokymo pabaigos datą, transporto priemonių, kurias mokoma vairuoti, kategorijas.
Antrą kartą vairavimo mokykla duomenis pateikia ne vėliau kaip per vieną darbo dieną nuo mokymo pabaigos. Ji privalo informuoti apie išduotą kursų baigimo liudijimą: kursų baigimo liudijimo numerį, išdavimo datą, pirminio mokymo pabaigos datą, transporto priemonių, kurias išmokyta vairuoti, kategorijas. Taip pat pateikiama informacija apie mokymo pobūdį (teorija ir (arba) praktinis vairavimas), vairuotojų mokytojo, patvirtinusio, kad asmuo turi pakankamai teorinių žinių, vardą, pavardę, asmens kodą ir specialių kursų baigimo liudijimo numerį. Nurodomas vairavimo instruktoriaus, patvirtinusio, kad asmuo turi pakankamai praktinio vairavimo gebėjimų ir įgūdžių, vardas, pavardė ir kiti jo duomenys.
Vairavimo mokykloms – didelė atsakomybė
Pagal galiojančius teisės aktus, laikyti praktikos egzamino neprivalo tik būsimieji mopedų ir lengvųjų keturračių vairuotojai.
Visi kiti būsimieji vairuotojai, nebaigę teisės aktais nustatyto privalomo mokymo vairavimo mokymo įstaigose, laikyti praktinio vairavimo egzamino „Regitroje“ negali, – tai nustatyta teisės aktuose. Tačiau papildomai treniruotis būsimieji vairuotojai gali mokydamiesi vairuoti su šeimos nariu. Mokytis vairuoti su šeimos nariu leidžiama išlaikius teorijos egzaminą „Regitroje“.
Pavadinimas |