Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sėkla: didžioji siena (Rugpjūčio 15 d.)

Šiandien atsikėlėme ir pavalgėme pusryčius anksčiau negu įprastai. Priežastis labai paprasta – vykstame į Didžiąją kinų sieną. Šis statinys, be jokios abejonės, yra žinomiausias ir įspūdingiausias kiniečių kūrinys. Bet apie tai vėliau.
Pirie didžiosios kinų sienos
Pirie didžiosios kinų sienos / Asmeninio archyvo nuotr.

Kelionė link Didžiosios sienos mums „atriekė“ pusę dienos, nors pagal atstumą tą galima padaryti per valandą. Kažkaip pro ausis praleidom knygų ir draugų patarimus atmesti visas „pakeliui“ esančias ekskursijėles ir teko prisiminti ekskursijas Turkijoje bei Egipte, kur turistai vežami į tam tikras parduotuves su viltimi iš jų po to „numelžti“ pinigėlius parduodant kokias nors prekes.

Taip nutiko ir mums. Iš pradžių su gide padiskutavome įvairiomis temomis (pavyzdžiui,  kokios sankcijos taikomos, jeigu kiniečių šeima susilaukia daugiau negu vieno vaiko ir t.t.), o po to atsidūrėme kinietiško nefrito apdirbimo gamyklėlėje, kur mums trumpai buvo papasakota apie nefrito apdirbimo technologiją, tačiau palikta beveik valanda laiko pasibastyti po ten pat esančią dirbinių parduotuvėlę.

Vėliau panaši situacija pasikartojo su perlų dirbiniais – buvome pamokyti, kaip atskirti tikrus perlus nuo netikrų ir vėl apturėjome valandžiukę pasižvalgymams perlų dirbinių krautuvėje. Tada nuvykome į vaškinių figūrų muziejų, kuriame vaizdingai nupasakotas vienos iškiliausių Kinijos istorijoje imperatorių dinastijos – Mingų (1368-1644) – iškilimas ir saulėlydis. Ši dalis man buvo labai įdomi, tačiau keista tik tai, kad jau kelionės pradžioje su gide kalbėjomės, jog galbūt galėtumėm užsukti į pakeliui esančias Mingų imperatorių kapavietes (tame komplekse palaidota net 13 iš 17 visų valdžiusiųjų Mingų imperatorių).

Negana to, kad mums buvo meluojama, jog tai visiškai nepakeliui (visos mūsų turimos knygos apie Kiniją ir žemėlapiai rodė priešingai), dargi buvome informuoti, kad tikrai nėra nieko įdomaus. Nors prieš porą dienų ten buvęs mūsų sirgalius Dainius mums papasakojo visai ką kitą… Nuvažiuosim patys kurią nors kitą dieną, ką jau čia beprisiginčysi. Gidė vis kartojo, kad viskas vyksta pagal maršrutą ir grafiką, bet jokio lankstumo jį pakoreguojant mūsų naudai, nors mūsų ir važiavo 31 (ir autobuse nebuvo nė vieno pašalinio).

Apie 13.00 valandą sustojome papietauti ir tik prieš dvi pagaliau pasiekėme Didžiąją sieną. Didžioji kinų siena buvo pradėta statyti dar prieš 2200 metų, valdant imperatoriui Qin Shi. Niekas tiksliai negali pasakyti kokio ji buvo ilgio. Imperatoriai Mingai pabaigė statyti ir išpuoselėjo tokią Didžiąją sieną, kokią mes galime pamatyti šiandien. Jos ilgi skaičiuojamas nuo 7500 iki 10000 km, tačiau šiuo metu didžioji šio įspūdingo kilometražo dalis bėra griuvėsių krūva, nes šalia sienos gyvenantys kinų kaimiečiai per amžius įsigudrino iš sienos plytų statytis sau namus.

Mes atvykome į vieną labiausiai sutvarkytų sienos vietų Badaling. Kalnuose besidriekianti siena pribloškė savo ilgiu, tačiau norėjosi, kad tokios masės žmonių ten nebūtų...... Tiršta kaip vėžių verdamoje alaus statinėje. Kai kur susidarydavo kamščiai ir vos judėdavome į priekį. Besileidžiant siena atgal sutikau senus savo bičiulius komentatorių Liną Kunigėlį ir operatorių Deivydą Nutautą. Geras ženklas prieš rytdienos rungtynes!!!!!!


 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?