Į Pekiną vyks 18 lengvaatlečių

Šį savaitgalį Kaune, Dariaus ir Girėno sporto komplekso stadione vyko Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvavo ir dauguma olimpinėms žaidynėms Pekine besirengiančių Lietuvos nacionalinės rinktinės narių.
100 metrų distancijoje greičiausia buvo olimpietė Lina Grinčikai
100 metrų distancijoje greičiausia buvo olimpietė Lina Grinčikai / J.Grigaravičiaus nuotr.

Nebuvo tik ėjikų (jie išvyko treniruotis į Kirgiziją ir iki olimpinių žaidynių į Lietuvą jau nebegrįš), maratonininkių (treniruojasi Šveicarijoje) bei bėgikės Rasos Troup. Šiose varžybose sprendėsi ir galutinė Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės sudėtis Pekine. Tačiau vienas klaustukas visgi liko.

Žiūrovai labiausiai laukė disko metimo rungties, kurioje startavo dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna. Jis ir tapo šalies čempionu, geriausiu bandymu nuskraidinęs įrankį 67 metrus 77 centimetrus. Artimiausias rezervas – Aleksas Abromavičius ir Andrius Gudžius atsiliko daugiau nei dešimčia metrų. Iš viso vyrų disko metimo sektoriuje registravosi net 20 metikų, ko Lietuvos čempionatų istorijoje nebuvo jau daug metų. Matyt Virgilijaus Aleknos pavyzdys įkvepia.

Moterų varžybose skuodiškė Zinaida Sendriūtė nuskraidino diską 59 metrus 42 centimetrus ir įvykdė olimpinį B normatyvą (jis yra lygiai 59 metrai). Tad olimpiadoje disko metimą atstovaus ne vien Lietuvos vyrai.

Įspūdingiausiu čempionato momentu tapo vyrų 800 metrų bėgimas, kur vilnietis Vitalijus Kozlovas distanciją įveikė per 1:46.58, taip pat įvykdė olimpinį B normatyvą (1:47.00) bei pagerino Lietuvos rekordą, kuris išsilaikė lygiai penkerius metus. Jis taip pat atstovaus šaliai Pekine.

Ieties metimą laimėjo Inga Stasiulionytė (55.39), o Indrė Jakubaitytė liko antra (53.00), tad kuri iš kų važiuos į Pekiną bus sprendžiama šiandien papildomose varžybose, mat iki šio čempionato pagrindine pretendente startuoti Pekine buvo Indrė.

Moterų šuolio į aukštį rungtį laimėjo Karina Vnukova, peršokusi kartelė, iškeltą 183 centimetrų aukštyje. Ji taip pat įtraukta į galutinę olimpinės rinktinės sudėtį.

Čempionate nebuvo vykdomos septynkovės varžybos, tačiau olimpietės Austra Skujytė ir Viktorija Žemaitytė dalyvavo atskirose rungtyse. Austra iškovojo sidabrą 110 metrų barjeriniame bėgime bei bronzą ieties metime, o Viktorija - bronzą 110 metrų barjeriniame bėgime bei rutulio stūmime.
Iškart pasibaigus Lietuvos lengvosios atletikos čempionatui, LLAF (Lietuvos lengvosios atletikos federacijos) Vykdomasis komitetas išplėstiniame posėdyje patvirtino Lietuvos lengvosios atletikos komandos, dalyvausiančios olimpinėse žaidynėse Pekine, sudėtį: