Michaelo Phelpso užmojai

Du Amerikos plaukikai Pekino baseine neakivaizdžiai kovos vienas su kitu - vienas iš praeities, kitas iš ateities. Marko Splitzo pasiekimą 1972-aisiais, kuomet jis laimėjo septynis aukso medalius, bandys pagerinti naujoji plaukimo superžvaigždė, 23-ejų metų Michaelas Phelpsas.
/ Tomo Juodaičio/„Scanpix“ nuotr.

Atėnų olimpiadoje M.Phelpsas iškovojo šešis auksinius ir du bronzinius apdovanojimus.

Pekine plaukikas dalyvaus net aštuoniose rungtyse - 200 ir 400 metrų kombinuotuose plaukimuose,  100 ir 200 metrų plaukimuose peteliške, 200 metrų distancijoje laisvu stiliumi bei trijose estafetėse.

Markas Splitzas Miunchene nugalėjo 100 ir 200 metrų plaukimuose peteliške bei laisvu stiliumi, taip pat  trijose estafetėse. Visose šiose rungtyse jis pagerino ir pasaulio bei olimpinius rekordus.

Net jei M.Phelpsui nepavyktų laimėti visų rungčių, kuriose jis dalyvaus, jis gali pagerinti kitą, daugiausiai olimpinių aukso medalių iškovojusio sportininko, rekordą. Po devynis aukščiausius apdovanojimus savo kolekcijose turiu jau minėtas M.Splitzas (dar du aukso medalius laimėjęs 1968-ųjų olimpiadoje Meksike), JAV bėgikas Carlas Lewisas bei suomis Paavo Nurmi.