Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Maratonininkė trokšta revanšo

27 metų šiaulietė Rasa Drazdauskaitė – viena iš 18 Lietuvos lengvosios atletikos komandos narių, deleguotų į Pekino vasaros olimpines žaidynes. Ji kartu su geriausia pastarųjų metų Lietuvos ilgų nuotolių bėgike Živile Balčiūnaite sieks įveikti 42 195 m ilgio maratono distanciją. 
Rasa Drazdauskaitė
Rasa Drazdauskaitė / www.pliadisfoto.lt nuotr

Gerokai trumpesniuose nuotoliuose (800 ir 1500 m) besispecializuojanti R. Drazdauskaitė prieš daugiau nei metus tapo maratonininke. „Stadione man trūksta greičio. Jį sunku padidinti, tačiau ištvermę ir valią galima ugdyti. Todėl pasitarusi su treneriu, nusprendžiau pabandyti jėgas“, - teigė sportininkė.

Treneris Česlovas Kundrotas, praeityje pats bėgęs maratoną olimpiadoje, teigia, jog auklėtinė sutverta dideliems krūviams: „Geros fizinės savybės, stipri širdis ir gera kraujotakos sistema – savybės, reikalingos ilgų distancijų bėgikui. Siekti pergalių padeda ir kietas charakteris. Rasa – užsispyrusi, nėmėgsta pralaimėti ne tik bėgime, bet ir gyvenime“.

Pirmajam savo oficialiam maratonui Frankfurte prieš metus, bėgikė stipriai nesiruošė: „Svarbiausia buvo pasiekti finišą, bet pasisekė ir įvykdžiau olimpinį B normatyvą. Bilietą į Pekino žaidynes iškovojau balandžio pabaigoje vykusiame Hamburgo maratone, kur finišavau šeštoji (2 val. 31 min. 59 sek.)“.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų eilinė su nekantrumu laukia savo starto Pekine ne tik dėl galimybės pasivaržyti su geriausiomis laikomomis Kenijos, Kinijos, Japonijos, Rusijos ir Afrikos žemyno sportininkėmis, bet ir šanso atsigriebti už praleistą progą prieš ketverius metus dalyvauti Atėnų olimpiadoje.

Šią teisę ji buvo iškovojusi 2003-iaisiais Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionate Lenkijoje, bėgdama 1500 m. Iškovotas sidabro medalis netrukus buvo atimtas, nes dopingo kontrolės metu paimtas mėginys buvo teigiamas. Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) sprendimu, R. Drazdauskaitė buvo suspenduota dvejiems metams.

Nors sąlygos nėra tinkamos, stajerė olimpiadai daugiausia laiko rengėsi gimtuosiuose Šiauliuose. Pasak Šiaulių universitete kūno kultūrą ir sporto pedagogiką baigusios lengvaatletės, gelbsti stovyklos užsienyje: „Olimpinis komitetas ir miestas sudaro geras sąlygos, todėl galime vykti treniruotis, kur norime“. Kadangi maratonas smarkiai priklauso nuo oro sąlygų, aklimatizacijai prieš olimpinį startą buvo pasirinkta Kirgizija, kur mėnesį vyko intensyvios treniruotės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?