Klaipėda olimpinėse žaidynėse neturėjo lengvaatlečio jau 28 metus – 1980 metais Maskvoje startavo ieties metikė Jadvyga Putinienė. Tad pamaina sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, dalyvausiantis jau trečiose Olimpinėse žaidynėse , „pasirūpino“. Olimpinį normatyvą L.Grinčikaitė įvykdė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose gegužę, kuomet įveikė dešimtadalį kilometro per 11,35 sekundės, pagerino savo pačios geriausią rezultatą ir pasiekė antrą rezultatą per visą Lietuvos lengvosios atletikos istgoriją (geriausias rezultatas iki šio priklauso Atėnuose startavusiai Agnei Eggerth).
Kaip pasakoja pati Lina, ji nuo pat vaikystės buvo itin judri ir emocinga, pasižymėjo didele sprogstama energija, tad nieko nuostabaus, jog jos ir trenerio pasirinkimas buvo būtent sprintas. Tai buvo prieš aštuonerius metus, 2000-aisiais. Jos treneris, Edmundas Norvilas, (dainininko Deivio Norvilo tėtis) ją treniruoja iki šiol.
Liepos mėnesį bėgikė nesunkiai nugalėjo ir Lietuvos čempionate, tačiau pergalės nesureikšmino. „Tai buvo tiesiog dar vienas pasirengimo Olimpinėms žaidynėms etapas, kuriame nebuvo tikslo parodyti kuo geresnį rezultatą. Visos mintys jau Pekine ir geriausio savo rezultato sieksiu būtent ten. Juo labiau ir Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas konkrečių tikslų man nekelia. Tad asmeninis rekordas man būtų pergalė“ nenustygdama vietoje žodžius berte bėrė 167 ūgio sprinterė. Olimpinė dvasia Linai jau pažįstama – ji kaip turistė lankėsi Atėnuose prieš ketverius metus – tai buvo prizas už pergalę Europos Olimpinėse dienose, vykusiose prieš olimpiadą.
„100 metrų bėgimas – tai akimirka, kurios metu nieko nematau ir negirdžiu. Tad skirtingai nuo kitų rungčių, treneris patarimus gali duoti tik prieš startą“ sprinto paslaptimis dalinasi lengvaatletė. Bėgikė susipažinus ne vien su Olimpine dvasia, tačiau ir su pačia Kinija – pernai planetos jaunimo pirmenybėse L.Grinčikaitė liko šešta.
Lina taip pat yra ir Lietuvos moterų estafetinio bėgimo 4x100 metrų rinktinės narė. Į olimpines žaidynes pagal pagal pastarųjų metų rezultatus pateko 16 stipriausių pasaulio kvartetų. Dar gegužės mėnesį mūsų šalies merginos buvo šešioliktos, tačiau vėliau rezultatai kiek suprastėjo ir olimpines viltis teko atidėti dar ketveriems metams.