Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Visų pirma kapitonas

Boksininkui Jaroslavui Jakšto šios Olimpinės žaidynės bus jau antrosios. Atėnuose jis liko per žingsnį nuo garbės pakylos ir buvo penktas. Apie savo olimpinius lūkesčius Pekine pasakoja pats sportininkas, kuris paskutines treniruočių stovyklas rengė ne užsieniuose, o Lietuvoje.
Jaroslavas Jakšto
Jaroslavas Jakšto / www.pliadisfoto.lt nuotr.

 

Jau turi olimpinių žaidynių patirties – ar ta patirtis praverčia rengiantis šiam turnyrui?

Manau, kad patirtis, sukaupta Atėnuose, ir turnyro ypatumų žinojimas man tik padės. Jaučiu didelę atsakomybę ir ta naštą, kuri guli ant mano pečių. Tad šį akmenį nusimesiu tik viskam pasibaigus.

Krašto apsauga ir sportas – kuo labiau jautiesi?

Jaučiuosi sportininku ir kariškiu vienu metu, tačiau man pirmoje vietoje yra tarnyba (Jaroslavas yra Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono kapitonas). Sportas, patys suprantate... gauni traumą ir viskas verčiasi aukštyn kojom. O mano tarnyba labai atsakinga ir rimta. Tačiau išvažiuojant į varžybas jokių problemų nekyla, visi į mano sportavimą žiūri labai geranoriškai.

Kiek bokse lemia sportininko psichologinis pasiruošimas?

Labai daug. Karjeros pradžioje net negalvojau, kad tiek daug, bet vėliau pamačiau, jog daug stipresni varžovai pralaimi silpnesniems. Ir tik dėl nusiteikimo stokos.

Kas tau lengviau - gauti stipriausią varžovą pirmoje kovoje, kuomet dar nėra nuovargio, ar pradėti turnyrą nuo sąlyginai silpnesnio varžovo?

Stipriausius varžovus norėtųsi gauti kuo vėliau, ir keliauti turnyru „žingsnis po žingsnio“. Nors jei jau pirmoje kovoje teks sakysim, pasaulio čempionas, problemos taip pat nematau. Vistiek kovosiu, stengsiuos.

Kaip atrodys tavo pirmoji diena grižus namo po Olimpiados?

Aišku, pirma po skrydžio išsimiegosiu. Po to susitiksiu su tėvais ir išvažiuosiu į kaimą. Tikrai žinau kad norėsiu pasivaikščiot miške, išsikvėpuot grynu oru. Taip elgiuosi po kiekvienų didesnių varžybų.

Ar yra tekę savo sportinius įgūdžius panaudoti ne ringe?

Teko, tačiau man tai kraštutinė priemonė. Stengiuosi to išvengt, juk mano rankos yra savotiškas ginklas, ir apskaičiuoti jų jėgą nėra labai paprasta. Dažniausiai išeina susitart geruoju – savo vaidmenį suvaidina ir ūgis, ir kažkiek pažįstamas veidas.

O kiek dėmesio gaunate iš valdžios vyrų, kurie daugiausiai įpratę rodytis tik šalia krepšininkų ar Virgilijaus Aleknos?

Boksininkams ir imtynininkams dar nėra taip blogai, kaip kitiems. Tad nesiskundžiam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?