Lietuva – Argentina 79:75!!!

Pirmosiose olimpinio turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė po gražios ir atkaklios kovos nugalėjo olimpinius čempionus argentiniečius.
Šarūnas Jasikevičius
Temos: 1 Argentina

Tai buvo ketvirtosios šios dienos rungtynės. Pirmosiose trijuose mačuose kovos nebuvo – rusai triuškino Iraną. Vokiečiai neturėjo vargo su Angola, o ispanai tiesiog nušlavė graikus.

Pireš mūsiškių startą tikėjomės atkaklios kovos, arba bent triuškinimo mūsų naudai.

Rungtynėms teisėjavo graikas, japonas (būtent jo sprendimai kėlė daugiausiai klausimų) ir puertorikietis, rungtynių komisaras buvo turkas.

Komandų starto penketai:

Lietuva: Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Rimantas Kaukėnas, Kšyštofas Lavirinovičius, Robertas Javtokas.

Argentina : Luisas Scola, Emanuelis Ginobilis,  Farbicio Oberto, Pablo Prigioni, Andreas Nocioni.

Pirmuosius taškus pelnė lietuviai (brolis), tačiau argentiniečiai netrukus išsiveržė į priekį 6:2. Pirmoji rungtynių atkarpa vyko labai nervingai. Lietuviai atsitiesė ir po keturių Marijono Petravičiaus taškų išsiveržė į priekį 10:6. Pirmasis kėlinukas baigėsi 14:11 pirmaujant lietuviams.

Antrąjį kėlinuką lietuviai pradėjo labai susikaupę ir išlaikė skirtumą: 21:17, 27:22, o ilsėtis komandos išėjo esant rezultatui 34:30.

Po ilgosios pertraukos argentiniečiai kuriam laikui atkuto, o lietuviai niekaip negalėjo pelnyti taškų. Po Oberto metimo jie išsiveržia į priekį 35:34, po Scola – 37:34. Tačiau Lietuviai išlipa iš duobės ir po R.Javtoko baudos metimų – 51:45.

Paskutiniame kėlinuke mūsų krepšininkai toliau didina skirtumą – pataiko M.Lukauskis, R.Javtokas ir rezultatas 65:53. Tačiau kėlinuko viduryje pradeda šėlti E.Ginobilis, pataikantis keletą tritaškių ir padėtis komplikuojasi – 75:71, 75:73 ir galų gale 75:75. Paskutinės lietuvių atakos metu tritaškį pataiko Linas Kleiza, argentiniečiai suklysta ir Ramūnas Šiškauskas įtvirtina pergalę rezultatu 79:75.