Lietuva – Iranas 99:67

Antrąsias savo rungtynes anksti ryte Lietuvos laiku žaidė mūsų šalies nacionalinė krepšinio rinktinė. Lietuvių varžovais buvo Irano krepšininkai, pirmajame susitikime nesugebėję pasipriešinti Rusijos krepšininkams (49:71).
Linas Kleiza
Linas Kleiza / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Rungtynes lietuviai pradėjo labai vangiai, tarsi miegodami. Azijiečiai aktyviai gynėsi ir viso pirmojo kėlinuko metu pirmavo 7:2, 14:9, o kėlinuko rezultatas 20:15 Irano naudai.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis lietuviai pagaliau prabuvo ir keturių minučių atkarpą laimėjo net 18:0 (33:20). Antroji ketvirčio dalis buvo lygesnė, ir ilsėtis rinktinės išėjo Lietuvai pirmaujant 46:32. Net 15 taškų surinko Šarūnas Jasikevičius, o aikštelėje tokio lygio varžybose debiutavo Jonas Mačiulis, Darjušas Lavrinovičius bei Marius Prekevičius, kurie pirmosiose rungtynėse prieš Argentiną nežaidė.

Antroje rungtynių dalyje iraniečiai bandė gelbėtis tritaškiais metimais, tačiau lietuviai įjungė aukštesnę pavarą ir sėkmingai tolo 55:41, 64:43. Toliau puikiai atrodė Šarūnas Jasikevičius, rinkęs taškus bei vadovavęs komandiniams veiksmams. Kėlinuko pabaigoje dvi atakas rezultatyviai baigė Linas Kleiza. 73:53 po trijų kėlinukų.

Ketvirtasis ketvirtis jau buvo tik formalumas, lietuviai didino skirtumą - 78:55, 87:57. Įsišėlo Linas Kleiza, rinkęs taškus tiek iš žaidimo, tiek baudų metimais. Pakutinės atakos metu šimtąjį tašką galėgo pelnyti Jonas Mačiulis, tačiau įmetė tik vieną baudoa metimą. Galutinis rungtynių rezultatas 99:67, užtikrinta Lietuvos pergalė.