Ironizuodami Statistikos departamento analitikai rašo, kad pasitinkant penktą koronaviruso bangą jie taip pat turi daug prasmingų klausimų. Pagrindiniai jų yra štai šie: kas yra kaltas? Kodėl yra slepiama tiesa? Ar tai sutapimas?
Atsispirdami nuo šių trijų klausimų analitikai pateikia dar šūsnį naujų. Tačiau šiuose klausimuose – užkoduota įdomi informacija apie Lietuvos miestų ir miestelių gatves:
- Kodėl gatvės su pavadinimais „Vilniaus“, „Kauno“, „Klaipėdos“ yra susikaupusios apie tą pavadinimą reiškiančius miestus?
- Kodėl Vilniuje yra Vilniaus gatvė, bet Kaune nėra Kauno gatvės?
- Kas atsakingas už tai, kad Žemaičių gatvių yra daugiausia Žemaitijoje, o Dzūkų gatvių – Dzūkijoje?
- Kam naudinga, kad Tylioji, Ulonų ir Totorių gatvės dažniausiai yra aptinkamos Lietuvos pietryčiuose?
- Ar sutapimas, kad Stoties gatvė dažniau yra tuose miestuose, kuriuose yra geležinkelis?
- Kas gali paneigti, kad gatvės pavadinimu „Saulėtoji“ yra tik prie sienos su Baltarusija?
- Kieno dėka Sportininkų ir Pirties gatvės yra išskirtinai tik šiaurės Lietuvoje?
- Kas sumokėjo už tai, kad visos Kapų gatvės būtų sukoncentruotos šiaurės vakaruose?
- Mes tik klausiame: kodėl Pakraščio gatvė yra tik Lietuvos centre?
- Kodėl buvo slepiama tiesa, kad Pajūrio ir Gintaro gatvių daugiausia prie jūros?
Statistikos departamentas taip pat pateikia dvi iliustracijas, kuriose galima rasti daugiau įdomios informacijos apie gatvių pavadinimus Lietuvoje.
Pirmoje iliustracijoje kalbama apie trijų didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos – pavadinimų gatves. Pavyzdžiui, Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose yra net 236 Vilniaus gatvės, 107 Kauno, o Klaipėdos – 57.
Kaip jau minėta, Kaune nėra Kauno gatvės. Bet štai Marijampolėje yra ir Kauno gatvė, ir Kauno skersgatvis. Molėtuose taip pat. O netoli Kauno esančiuose Prienuose yra Kauno gatvė ir Kauno plentas.
Sostinės pakraštyje esančiame Vievyje yra Vilniaus gatvė ir Vilniaus skersgatvis, o Ignalinoje yra ne tik Vilniaus gatvė, bet ir Vilniaus akligatvis.
Tuo metu antroje iliustracijoje galime išvysti, kaip dažnai sutinkamos tam tikros gatvės skirtinguose šalies regionuose.
Čia matome, kad Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose dažniausiai sutinkamos gatvės yra Ežero, Laukų, Šilo, Pušų.
Tuo metu bene rečiausiai sutinkamos – Elnių, Lietuvininkų, Sportininkų, Sėkmės, Totorių, Vakarinė, Žalumynų bei Žemaičių plentas.