Kaip vaikas su skilusia kaukole tapo greičiausiai pasaulyje skaičiuojančiu žmogumi

Kiek bus 869,463,853 padauginus iš 73? Tikriausiai kiekvienas griebtųsi skaičiuotuvo, tačiau tik ne 20-metis Neelakantha Bhanu Prakashas iš Indijos. Jis atsakymą pateiks iš karto, naudodamasis tik savo smegenimis, rašo CNN.
Neelakantha Bhanu Prakashas
Neelakantha Bhanu Prakashas / Kadras iš vaizdo įrašo

Atsakymas – 63,470,861,269. Bhanu tai suskaičiuoja per 26 sekundes. Ne veltui vaikinas iš Indijos yra laikomas „greičiausiai skaičiuojančiu žmogumi pasaulyje“.

Bhanu smegenys apdoroja maždaug 12 skaičių per sekundę, o tai yra net dešimt kartų greičiau nei tai padarytų kito žmogaus smegenys.

Vaikinas sako sugebantis atlikti tokius sudėtingus skaičiavimus nepaprastai greitai, naudodamasis „struktūrine praktika“.

„Tarkime, aš skaičių 8,763 dauginu iš aštuonių. Taigi iš pradžių iš aštuonių aš padauginu 8000, o tai yra 64 000, tada 700 padauginu iš aštuonių, tai yra 5,600, tada 60 padauginu iš aštuonių, kas lygu 480, ir tris padauginu iš aštuonių, kas yra 24. Tada viską sudedu ir gaunu atsakymą. Žinoma, visa tai smegenys dar turi ir atsiminti.

Aš naudoju tam tikrus metodus, tačiau man ne visada jų prireikia. Kartais skaičiavimai tiesiog savaime įvyksta mano galvoje. Kai esi ištreniravęs savo smegenis, taip jau nutinka“, – pasakoja vaikinas.

Rugpjūčio 15 dieną Bhanu tapo pirmuoju azijiečiu, laimėjusiu aukso medalį pasauliniame skaičiavimo čempionate, Londone. Jis taip pat yra pirmasis laimėtojas ne europietis per pastaruosius 23-ejus metus.

Per savo debiutą čempionate Bhanu įveikė 29 varžovus iš trylikos šalių ir laimėjo auksą. Bhanu skaičiavo taip neįtikėtinai greitai, kad teisėjai jam skyrė papildomus skaičiavimus, norėdami iki galo įsitikinti jo tikslumu.

„Tik nevadinkite manęs vunderkindu“

Tiesa, vunderkindu vaikinas nenori būti vadinamas.

„Žodis vunderkindas toli gražu neatspindi visų mano įdėtų pastangų ir patirties. Šis žodis tiesiog reiškia gebėjimą, kurį žmogus gauna lyg iš niekur. Todėl nenoriu būti vadinamas vunderkindu“, – pasakoja Bhanu ir užtikrina, kad šis neįtikėtinas gebėjimas taip greitai skaičiuoti neatėjo taip lengvai.

Tiesą sakant, viskas galėjo baigtis labai liūdnai.

Skilusi kaukolė

2005 metais, kai Bhanu buvo vos penkerių, jis su pusbroliu pateko į avariją – į jų motorolerį trenkėsi sunkvežimis. Bhanu nukrito nuo motorolerio ir į asfaltą smarkiai susitrenkė galvą – jam skilo kaukolė. Berniukui prireikė 85-ių siūlių ir keletos operacijų, jam taip pat buvo sukelta dirbtinė koma.

Kai po septynių dienų berniukas prabudo, gydytojai jo tėvams nemelavo – gali būti, kad dėl patirtos traumos Bhanu visam gyvenimui turės kognityvinių sutrikimų.

Gydydamasis Bhanu visus metus praleido lovoje.

„Ši avarija pakeitė tai, kaip aš vertinu smagius dalykus, ji yra priežastis, kodėl aš dabar esu toks, koks esu“, – tikina jis.

Reabilitacijos metu Bhanu išmoko žaisti šachmatais ir nuolat spręsdavo įvairias užduotis, kad treniruotų savo smegenis.

„Skausmą po avarijos aš prisimenu itin aiškiai, tai yra labiausiai traumuojanti patirtis mano gyvenime. Aš metus laiko net negalėjau eiti į mokyklą“, – prisimena Bhanu.

Dėl galvos traumos Bhanu liko itin bjaurus randas, dėl to jo tėvai namuose paslėpė visus veidrodžius. Tačiau Bhanu buvo pasiryžęs įrodyti, kad randas jam nesutrukdys tobulėti.

2007 metais, būdamas 7-erių Bhanu Andhra Pradeshas valstijos aritmetikos varžybose užėmė trečią vietą jaunių kategorijoje.

Nuo to laiko laimėjimai pylėsi vienas po kito. Nuo 13-os metų jis atstovavo Indijai ir pagerino net keturis pasaulio rekordus už greičiausią skaičiavimą, dauginimą, atėmimą ir protinę matematiką.

Jis taip pat pagerino net 50 Limca – indiškas Guinnesso knygos atitikmuo – rekordų. Ir buvo lyginamas su legendiniu Indijos matematiku Shakuntala Devi.

Bhanu taip pat prisideda ir prie matematikos populiarinimo. 2018 metais jis įkūrė edukacinę organizaciją „Exploring Infinities“, kurios tikslas matematiką paversti įdomia ir įtraukiančia, čia taip pat stebimas pažintinių gebėjimų vystymasis naudojant aritmetinius žaidimus. Organizacija pabrėžia, kad bet kuris žmogus gali patobulinti savo matematinius gebėjimus.

Pusę milijono sekėjų turinti organizacija dirba Indijos lygmeniu. Prieš koronavirusą organizacija rengdavo matematikos pradžios stovyklas Bangladeše ir Indonezijoje. Jos skaitmeninio mokymosi programoje taip pat yra studentų iš Jungtinės Karalystės ir JAV.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis