2019 12 26 /2020 10 30

Kur didžiuosiuose Lietuvos miestuose laidojami artimųjų neturintys žmonės?

Kiekvienas iš mūsų yra susidūręs su artimojo netektimi. Nutikus nelaimei tenka stoti į akistatą ne tik su praradimo sukeltu skausmu, bet ir su įvairiais staiga atsiradusiais žemiškais reikalais, tai yra pačių laidotuvių organizavimu. Tačiau ne visi turi artimų žmonių, galinčių pasirūpinti paskutinės kelionės reikalais. Kas mirus nutinka artimųjų neturinčiam žmogui? Kas pasirūpina jo kūnu? Ar daug žmonių Lietuvoje miršta visai vieniši?
Karveliškių kapinės
Karveliškių kapinės / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmą kartą šis tekstas publikuotas 2019 m.

15min pasiteiravo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių savivaldybių, kas nutinka mirus artimųjų neturinčiam asmeniui, kaip juo pasirūpinama ir kiek tokių atvejų pasitaiko per metus.

Kartais kūnai atpažinimo laukia ir pusę metų

Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatyme rašoma, kad neatpažintus palaikus galima laidoti tik gavus raštišką prokuroro leidimą, o jeigu nėra asmenų, galinčių suorganizuoti mirusio laidojimą, arba nežinoma, kur jie yra, laidojimą organizuoja savivaldybė, kurioje gyveno mirusysis. Jeigu miręs žmogus neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos, laidojimą organizuoja savivaldybė, kurioje tas žmogus mirė.

Vilniaus miesto savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistė Neringa Kolkaitė teigė, kad kartais neatpažintų asmenų kūnai saugomi net kelis mėnesius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis