2019 11 01

Mirties fotografija: kodėl XIX a. buvo paplitusi tradicija fotografuoti ką tik mirusius vaikus?

Gražiausiais savo drabužiais aprengtas vaikas, sėdintis kėdėje ar gulintis lovoje. Kartais vienas, kartais apsuptas šeimos. Panašių į aukščiau matomą nuotraukų XIX a. antroje pusėje ir XX a. pradžioje Anglijoje ar JAV buvo padaryta ne viena, ne dvi ir ne dešimt. Tačiau šios nuotraukos pasižymėjo bruožu, kuris šiandieniniam žmogui turbūt pasirodys gana kraupus ir makabriškas. Jose įamžinti vaikai nuotraukų atlikimo dieną jau buvo mirę.

Taip, jūs perskaitėte teisingai. Vaikas, kurį matote aukščiau, taip pat ir vaikai, kuriuos išvysite žemiau esančioje galerijoje, buvo nufotografuoti jau po mirties. Tai daugeliu atvejų išduoda jų negyvi žvilgsniai.

Dabar tikrai būtų keista, jei vaiką praradę tėvai nutartų tiesiog jį nufotografuoti, prieš tai dar aprengę gražiausiais drabužiais.

Tad kodėl tėvai daugelyje Vakarų valstybių mokėdavo nemažus pinigus, kad būtų nufotografuoti jų mirę vaikai? Atsakymas yra ne toks jau keistas.

Keista pomirtinių fotografijų istorija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne