Apie tai, kaip Lietuva šventė Vasario 16-ąją 1920 m., sužinoti galima iš tuometinės šventės švietimo dienotvarkės, parengtos šventę koordinavusio Centro komiteto, taip pat to meto laikraščių.
„Visuomenes žiniai. 16 Vasario 1920 m. Nepriklausomybės šventes šventimo dienotvarkė“ – taip vadinosi šventės dienotvarkė (čia ir toliau originalaus dokumento kalba netaisyta, – red. past.)
Ruošimasis šventei prasidėjo dar iš vakaro.
„Dar iš vakaro vasario 15 d. jau buvo nepaprastas bruzdėjimas, ypač Laisvės Alėjoj ir Didžiojoj Vilniaus gatvėj: šen ir ten piliečiai puošė priebučius, dengė juos patiesalais, gražino tautinėmis vėliavomis, gairikėmis, paveikslais, statė eglaites ir taip toliau. Taip pat suskubo valyti gatves nuo daugumos sniego ir ledo.
(…) Rytojaus dieną, anksti rytą, miesto puošimas buvo atbaigtas ir visa Laisvės Alėja buvo vienas vėliavynas. Kitų labai dailiai buvo išpuošti aukštutiniai priebučiai: ypač visų akį kreipė Laisvės Alėjoj koperativų sąjungos priebutis, Metropolio, Ūkio banko ir kitų. Kituos priebučiuos buvo išstatyti ir gražiai papuošti Didžiųjų Lietuvos kunigaikščių paveikslais ir vytimis“, - rašė laikraštis „Lietuva“ vasario 18 d.