Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

10 fotoaparatų, kurie labai pravers kelionėje

Fotoapartas kelionėje nepamainomas dalykas, bet kaip iš gausybės išsirinkti tą, kuris pravers ir atostogose, ir darbinėje kelionėje bei atlaikys visus nuotykių ieškotojo išbandymus ar padės užfiksuoti žurnalo vertą kadrą. Karštis, smėlis, vanduo, netikėti nukritimai – neretai apkartina keliones ir priverčia ieškotis naujo fotoaparato. Kiti keliautojai skundžiasi, kad profesionali ir raiški įranga daug sveria bei kanuoja, o mažieji skaitmeniniai fotoaparatai nebepanaudojami menkiausioje prieblandoje, kratantis autobuse ar fotografuojant tolimus objektus. O jei dar norime nufilmuoti gražų vaizdo siužetą?
Sunku išsirinkti fotoaparatą kelionėms
Sunku išsirinkti fotoaparatą kelionėms / 123rf.com nuotr.

Kas gali geriau patarti, kokį kelionių fotoaparatą įsigyti, jei ne „National Geographic“ žurnalo profesionalai. Nors jie savo įspūdingoms nuotraukoms naudoja labai brangią ir patikimą įrangą, tačiau kiekvienas šio žurnalo fotografas kišenėje turi ir atsarginį mažą fotoaparačiuką bet kokiems netikėtiems atvejams. 

„National Geographic Traveler“ fotografijų redaktorius Danas Westergrenas teigia, kad prieš kelis metus prasidėjęs galingų, kompaktiškų ir veidrodiniams fotoaparatams kokybe nenusileidžiančių „skaitmenuku“ bumas tikrai leidžia pasirinkti gerų kelioninių variantų. Ir už juos nereiks mokėti dešimčių tūkstančių litų bei pirkti atskiros kuprinės įrangai susikrauti. Pateikiame jo „favoritų“ dešimtuką.

Fujifilm X-Pro 1

Gamintojo nuotrauka./Fujifilm X-Pro1
Gamintojo nuotrauka./Fujifilm X-Pro1

Šis fotoaparatas „National Geographic“ redaktorių įvardintas, kaip tikrai įperkamas, tolimus objektus pagaunantis ir gerą nuotraukų kokybę užtikrinantis aparatas. Nuo tada, kai skaitmeniniai fotoaparatai perėmė rinką D.Westergrenas labai gailėjo „Contax“ fotoaparato su kompaktiškais ir labai ryškų vaizdą išgaunančiais objektyvais. Dabar tokią pat kokybę fotografas gali išgauti su šiuo „Fujifilm“ skaitmeniniu aparatu. O dar tas retro stilius...

Fujifilm X-E2

Gamintojo nuotrauka./Fujifilm x e2
Gamintojo nuotrauka/Fujifilm x e2

Tai mažesnė ir lengvesnė „X-Pro 1” versija. „Fujifilm“ kameros naudoja naujos kartos jutiklius pavadintus „X-Trans CMOS“. Tai visiškai kitoks būdas atskirti spalvas, kuris leidžia net ir mažiausiems jutiklių komplektams konkuruoti su pilno dydžio sensoriniais fotoaparatais. 

„Man labai patinka šis fotoaparatas. Man patinka jo kompaktiškumas, o objektyvų kokybė yra pribloškianti. Bet svarbiausiai pačios nuotraukos – jos tikrai stiprios. Aš abstulbęs, kaip mažai jas reikia redaguoti kompiuteriu. Dažniausiai aš fotografuoju „RAW“ formatu, tačiau „Fujifilm“ kameros iš karto padro puikias nuotraukas ir „JPEG“ formatu“, – fotoaparatu džiaugiasi Jonathanas Irishas, „National Geographic Adventures“ programų direktorius ir žurnalo bendradarbis fotografas.

Panasonic Lumix DMC-GH3

Gamintojo nuotrauka./Lumix gh3
Gamintojo nuotrauka./Lumix gh3

„Panasonic“ G serijos mikro kameros pastaruoju metu sparčiai taiso savo reputaciją ir leidžia vartotojams sukurti geriausius vaizdus su skaitmeninėmis funkcijomis. Video kokybė, sakoma, yra dvigubai geresnė nei kameros dydis ir kaina. Vis dėlto, būtent kokybė leidžia šiam fotoaparatui patekti į praktiškiausiųjų dešimtuką. 

Norintiems išleisti šiek tiek mažiau pinigų, siūlome pasižvalgyti į „Panasonic Lumix DMC-G6KK”. Ši kamera pasižymi tokia pačia nuotraukų kokybe, tik turi mažiau funkcijų. 

Panasonic Lumix DMC-GX7

Gamintojo nuotrauka./Lumix gx7
Gamintojo nuotrauka./Lumix gx7

Ši G serija, iš tiesų, pastaraisiais metais yra viena populiariausių tarp fotografų. Kameros vertinamos dėl mažo dydžio ir puikios nuotraukų kokybės, be to, galima pasirinkti iš daugybės „Panasonic“, „Olympus“ ir „Leica“ objektyvų. Dar vienas privalumas, kad visos 4/3 mikro kameros naudoja tą patį objektyvų pagrindą ir funkcijas. 

Fotografas Davidas Alanas Harvey pastaruoju metu net naudojo vieną iš šių stulbinančiai mažų kamerų fotografuodamas  „National Geographic“ žurnalo straipsniui. 

Sony NEX-6

Gamintojo nuotrauka./Sony nex-6
Gamintojo nuotrauka./Sony nex-6

„Sony” atsakymas tokių fotoaparatų rinkoje – NEX kompaktinių modelių linija. Kai tik pasirodė, šie fotoaparatai buvo vadinami EVILs (angl. – Electronic Viewfinder Interchangeable Lens) – elektroninėmis vaizdo fiksavimo sistemomis su keičiamais objektyvais. Visgi pastaruoju metu pavadinimas tiesiog sutrumpintas iki pasakymo – ne veidrodinis fotoaparatas. 

Kai kurie šios serijos modeliai yra tokie maži, kad atrodo net šiek tiek keistai uždėjus didesnį objektyvą. Nors yra fotografų mėgstančių mažas formas, tačiau didesnis NEX-6 korpusas paverčia fotoaparatą labiau panaudojamą fotografuojant rimčiau. 

Sony Alpha a7

Gamintojo nuotrauka./Sony alpha a7
Gamintojo nuotrauka./Sony alpha a7

„Sony Alpha a7“ – būtent tai, ko laukė profesionalūs fotografai: pilno dydžio sensorius įgrūstas į neveidrodinį fotoaparatą. Tai jau nėra toks mažas ir patogus fotoaparatas, kaip daugelis kitų „Sony“ produktų, tačiau tai vis tiek daug mažesnis pilno dydžio sensoriaus fotoaparatas, kuris sutalpina nuotraukoje 24 megapikselius. Tokio daikčiuko kaina irgi pakankamai nemaža, tačiau tai jau absoliučiai profesionalus aparatas. Be to, šis modelis atsparus drėgmei. 


Olympus Stylus TG-2 iHS

Gamintojo nuotrauka./Olympus tough
Gamintojo nuotrauka./Olympus tough

Net jei ši kamera turi labai mažą sensorių iš esmės pritaikyta tik nutaikyti objektyvą į objektą ir fotografuoti, tačiau kitos jos sudedamos dalys tikrai vertos dėmesio kišeninių fotoaparatų rinkoje. Šis mažas fotoaparačiukas absoliučiai atsparus sukrėtimams, šalčiui ir dulkėms, taip pat juo galima fotografuoti ir po vandeniu (iki 15 m gylio). O būtent tokiomis situacijomis ir aplinkybėmis labai dažnai gaunasi gražiausi kadrai. Be to, šios kameros tikrai nebijosite pasiimti su savim į daugelį kelionių, vandens žygių. 

„Redaktorius rekomendavo man pasiimti šią kamerą į kelionę po Didįjį barjerinį rifą Australijoje. Buvau labai nustebinta nuotraukų po vandeniu ryškumo. Visi nardymo draugai tikrai man pavydėjo, ypač tie, kurie mokėjo papildomus pinigus už įrangos nuomą, o nuotraukos vis tiek buvo prastesnės nei mano.“ – įspūdžius pasakojo skaitmeninio „National Geographic Travel“ turinio redaktorė Carolyn Fox. 

Olympus OM-D E-M1

Gamintojo nuotrauka./Olympus e-m1
Gamintojo nuotrauka./Olympus e-m1

Būtent „Olympus“ dabar laiko mažų ir labai stilingų retro kamerų priešakines linijas. Ir anksčiau ši firma buvo žinoma, kaip mažesnių nei įprasta juostinių fotoaparatų bei objektyvų gamintoja. Dabar mes turime tą patį, tik skaitmeniniame pavidale. OM-D E-M1 yra „Olympus“ flagmanas sisteminių fotoaparatų pasaulyje ir gali konkuruoti net ir su veidrodiniais variantais.

Ricoh GR

Gamintojo nuotrauka./Ricoh gr
Gamintojo nuotrauka./Ricoh gr

Laikais, kai viską valdė foto juostlės, protingi fotografai visada turėjo „Ricoh GR1” kamerą kažkur savo kišenėje, jei netikėtai kas nutiktų. Tai buvo labai plonas fotoaparatas, o jo 28 mm objektyvas – vienas geriausių. Jie buvo tokie geri, kad kai kuriuos objektyvus buvo galima naudoti ir su legendiniais „Leica“ fotoaparatais.

Po kelių bandymų išleisti skaitmeninius GR1 variantus, „Ricoh“ pagaliau atkūrė 28 mm objektyvo ir juostinio fotoaparato galimybes. Dėl pakankmai paprasto funkcijų pasirinkimo, šis fotoaparatas tinka labai greitiems kadrams ir daro tai, ko patyręs fotografas iš šios kameros ir tikisi. 

Sony DSC-RX10

Gamintojo nuotrauka./Sony rx10
Gamintojo nuotrauka./Sony rx10

Ši kamera tiks tiems, kurie nori, kad fotoaparatas darytų viską – aprėptų ir Noterdamo katedros vaizdus bei pagautų toli gulinčius Serengečio liūtus. Tai dažniausiai reikalauja daug skirtingų objektyvų. „Sony“ kaip tik sukūrė tokį variantą su 24-200 mm atitinkančiu optiniu pritraukimu, o papildomas objektyvas sukuria tikrai gerą efektą bei praverčia mažiau apšviestose vietose. Šį modelį vertėtų pirkti vien tik dėl optikos. Kamera kaip tik tiks tiems, kurie nori, kad fotoaparatas atitiktų visus jūsų poreikius ir nereiktų tampytis daugybės objektyvų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai