Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.
10. Hamado tarptautinis oro uostas, Doha, Kataras
Šis tik 2014 m. pastatytas oro uostas yra pirmasis iš Vidurio Rytų valstybių patenkantis į geriausiųjų dešimtuką. Tai super modernus oro uostas pakeitęs Dohoje ankstesnį.
9. Kansai tarptautinis oro uostas, Osaka, Japonija
Dirbtinėje saloje įkurtas oro uostas stebina ne tik savo inžineriniais sprendimais. Ilgu tiltu su Osaka sujungti keleivių terminlai iš oro atrodo tarsi fantastinio filmo vaizdas. 4 km ilgio ir 2,5 km pločio dirbtinė sala atitinka visus saugumo reikalavimus didelės žemės drebėjimų ir cunamių rizikos zonoje. Palyginus su praeitais rinkimais Kansai oro uostas pakilo iš 12 į 9 vietą.
8. Hitrou oro uostas, Londonas, Didžioji Britanija
Vieni jo nekenčia dėl didelių keliautojų ir lėktuvų srautų, gausybės terminalų, koridorių ir nusileidimo bei pakilimo takų. Kiti jį mėgsta, nes iš čia tiesiogiai galima pasiekti vos ne visą pasaulį. Kaip bebūtų, Hitrou oro uostas pats užimčiausias visoje Europoje, o tokioje vietoje galima rasti ir daug paslaugų bei prekybos vietų.
7. Ciuricho oro uostas, Šveicarija
Tai ne tik modernus, tačiau ir žalias oro uostas Alpių pašonėje. Vienos gražiasių, laimingiausių ir ekonomiškai stipriausių šalių pasaulyje pagrindinis oro uostas šiais metais nukrito viena vieta žemiau, tačiau vis tiek išlieka tarp geriausių pasaulyje.
6. Chubu Centrair tarptautinis oro uostas, Nagoja, Japonija
Tuose pačiuose rinkimuose Chubu Centrair oro uostas užėmė net pirmą vietą regioninių oro uostų lentelėje. Tai centrinio Japonijos regiono oro uostas, kuris svarbus visai šaliai. Taip pat kaip ir Osakos oro uostas, šis pastatytas ant dirbtinės salos su žemynine dalimi sujungtos tiltu. Čia kursuoja traukiniai, autobusai, keltai, o T formos terminale įkurta daug prekybos centrų ir kitų paslaugų.
5. Honkongo tarptautinis oro uostas, Kinija
Tai vienas užimčiausių keleivinių ir daugiausiai krovinių pasaulyje perkraunančių oro uostų. Honkongo oro uostas, taip pat įkurtas saloje ir sujungia miestą ne tik su visa Kinija, bet ir su kitomis regiono valstybėmis bei pasauliu. Iki 2030 m. oro uosto valdžia planuoja dar labiau plėsti ir taip didžiulį skrydžių centrą.
4. Haneda tarptautinis oro uostas, Tokijas, Japonija
Tai vienas iš dviejų Tokijo miesto oro uostų. Taip pat įsikūręs saloje, pačioje jūros pakrantėje. Trys terminalai, puikus susisiekimas traukiniais su miesto centru ir visą parą veikiančios paslaugos. Japonijos vyriausybė po šio oro uosto rekonstrukcijos 2014 m. skatina keliautojus tarptrauniams skrydžiams rinktis būtent šį oro uostą.
3. Miuncheno oro uostas, Vokietija
Tai antras užimčiausias oro uostas Vokietijoje ir septintas pagal pervežamų keleivių skaičių visoje Europoje. Esant tokiam dideliam srautui nelengva išlaikyti geriausio oro uosto pozicijas, tačiau Miuncheno oro uostui tai visai neblogai sekasi.
2. Inčeono tarptautinis oro uostas, Pietų Korėja
Inčeono oro uostas pribloškia savo futuristiškumu. Šviesus, erdvus ir pripažintas švariausiu oro uostu pasaulyje. Be to, tai ir vienas didžiausių skrydžių centrų visame pasaulyje. Oro uostas turi golfo kursus, SPA procedūrų kambarius, kazino, miegojimo kambarius, sodus, čiuožyklą, Korėjos kultūros muziejų, tad daugelis čia keliauja ne tik iš reikalo, bet kad ir papramogautų.
1. Singapūro Changai oro uostas
Singapūro oro uostas neužleidžia geriausiojo pozicijų jau ilgą laiką. Tai vienas moderniausių, geriausiai įrengtų ir daugiausiai paslaugų turinčių oro uostų pasaulyje. Be to, jame susikerta daugelis Azijos lėktuvų kelių, tad tai tikras tautų katilas. Ir, žinoma, čia galima rasti daug pramogų – nuo botanikos sodų, vaikų žaidimų aikštelių, poilsio kambarių iki SPA paslaugų, kino teatro ir kitų veiklų.