Kelios įdomios detalės: Europoje turistų srautai pastaruoju metu augo 23 proc., tačiau Rusijoje atvykėlių išleidžiami pinigai sumažėjo net 69 proc.
10. Norvegija (+54 proc.)
Ilgą laiką Norvegija buvo tarsi „užšalusi“ turistų prasme. Tačia per pastaruosius metus Norvegijoje turistų daugėja tarsi vabalų pavasarį.
9. Graikija (+57 proc.)
Besugrįžtanti iš šešerių metų recesijos, Graikija vėl mėgaujasi sparčiai didėjančiais turistų srautais. O kur dar naujų viešbučių atsiradimas, senųjų atnaujinimas ir 57 procentais daugiau atvykėlių paliktų pinigų.
8. Ekvadoras (57 proc.)
Naujas tarptautinis oro uostas sostinėje Kite, daugiau nei 1 mlrd. litų investicijų į turizmo sektorių ir išaugęs susidomėjimas Galapagų salomis – tai pagrindiniai dalykai, dėl kurių Ekvadoras pateko į šį dešimtuką.
7. Australija (+58 proc.)
„Nėra nieko panašaus į Australiją“ – skelbia šalies turistinis šūkis. Australijoje galite rasti daugybę Pasaulio paveldo objektų, tarp kurių ir Didysis barjerinis rifas. Be to, čia gyvuoja vieni žymiausių pasaulyje miestų – Sidnėjus ir Melburnas. O šūkis Australijai tikrai padeda – ji septintoje vietoje.
6. Kroatija (+68 proc.)
Nuo Dubrovniko iki Dalmatijos pakrantės – ši Balkanų valstybė, naujausia Europos Sąjungos narė, šiais metais muša visus turizmo rekordus.
5. Honkongas (+72 proc.)
Kai įsibegėjo, Honkongas tiesiog nebegali sustoti. Praeitais metais šis įspūdingas miestas už 3 mlrd. litų pasistatė kruizinių laivų terminalą. Viešbučių kambarių skaičius mieste pakils nuo 70 tūkst. praeitais metais iki 84 tūkst. 2017-aisiais. Tad ir užsieniečių išlaidos mieste išaugo net 72 proc.
4. Vengrija (+86 proc.)
Pirmiausiai, žinoma, Vengrijoje visus skaičius renka Budapeštas, kuris pritraukė rekordinį skaičių kruizinių laivų keleivių atplaukiančių upėmis. Be to, tai turistams viena pigiausių šalių su pasakiškais kultūros, gamtos ir architektūros turtais.
3. Indonezija (+103 proc.)
Visas Indonezijos įvaizdis iki šiol buvo prikabintas prie Balio salos. Vis dėlto padėtis keičiasi. Čia atsiranda naujų atvykėliams patrauklių salų, tokių kaip Lomboka, auga ir kultūrinis turizmas Javos saloje, daugybė turistų plūstančių panardyti į įvairiausius Indonezijos salų kampelius. Rezultatas – padvigubėjusios pajamos iš turizmo.
2. Čilė (103 proc.)
Tai dar vienas rojaus žemė. Paklausite, ko Čilė neturi – bus labai sunku atsakyti. Čia rasite ir laimingų žmonių bei sparčiai augantį miestą Santijagą, Patagonijos ekosistemą ir namelius turistams, Atakamos dykumą su ryškiu dangaus skliautu naktį. Čilei priklauso ir Velykų salos su mistiškomis statulomis. Europietiškos vasaros metu Čilėje žiema – pats slidinėjimo kurortų įkraštis. Pridėkime sparčiausiai augančią vyno industriją ir ilgiausią pasaulyje vandenyno pakrantę... Nenuosatabu, kad turistų skaičiai Čilėje auga tokiais tempais.
1. Naujoji Zelandija (196 proc.)
Tokie turizmo augimo skaičia tikrai sunkiai suvokiami. Naujoji Zelandija tiesiog nušlavė visą „Virtuoso“ sudarytą sąrašą šalių. O tokie filmai kaip „Hobitas“, kuriuose šios šalies gamta atsiskleidžia visu grožiu, ir toliau, manoma, užtikrins šalies dominavimą turistų pasąmonėje.