„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

10 priežasčių, kodėl verta tapti traukiniautoju: patogu ne tik laisvalaikiui, bet ir darbui

Kartu su įsibėgėjančiu pavasariu kyla noras vis mažiau būti namuose ir daugiau pakeliauti, todėl dabar yra geriausias metas pradėti planuoti ateities išvykas: laisvalaikio ar darbines keliones. Jeigu ieškote būdų, kaip patogiau, greičiau, tvariau keliauti saugiai – traukinys – puikus pasirinkimas. Nenuostabu, kad tokio tipo keliones vis dažniau renkasi ir lietuviai – priežasčių, kodėl verta tapti traukiniautoju, galima suskaičiuoti bent 10.
Kelionės traukiniu – puiki proga pasigrožėti gamta
Kelionės traukiniu – puiki proga pasigrožėti gamta / „LTG Link“ archyvo nuotr.

Modesta Gusarovienė, keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ verslo vystymo ir rinkodaros vadovė, pranešime spaudai sako, kad šiltuoju metu laiku traukiniautojų skaičius gerokai šokteli į viršų.

„Pavasaris ir vasara – aktyviausias kelionių traukiniais laikas. Tai rodo ir mūsų turimi duomenys. Jeigu šaltuoju metų laiku traukiniais dažniausiai keliauja gana pastovūs klientai, tai vasarą traukiniauti pradeda ir tie, kuriems traukinys, galbūt, nėra kasdienė transporto priemonė. Šiltuoju metų laiku traukiniautojų skaičius išauga 22 proc.“, – sako M.Gusarovienė.

Anot jos, keliones traukiniais lietuviai renkasi dėl pačių įvairiausių priežasčių. Visų pirma, dėl patogumo. Be to, keliaujant traukiniu visą laiką galima skirti sau: skaityti, dirbti, žiūrėti filmus, klausytis muzikos ar tiesiog pailsėti žiūrint pro langą.

Traukiniaujant paprasta išvengti ir transporto spūsčių, kurios dažnai vargina atšilus orui. Tai ypač pasimato savaitės pabaigoje, kuomet keliautojai susidariusiuose spūstyse praleidžia daugiau laiko nei įprastai. M.Gusarovienė dalijasi ir daugiau privalumų, kodėl verta traukiniauti.

Kodėl verta traukiniauti?

Patogumas ir komfortas. Traukiniuose yra pakankamai erdvės, kad keleiviai kelionės metu galėtų pajudėti. Be to, tarp sėdynių paprastai būna pakankamai vietos ištiesti kojas ir mėgautis kelione.

Tvarumas. Traukiniai yra viena iš ekologiškiausių transporto priemonių. Traukiniaudami žmonės prisideda prie anglies dioksido pėdsako mažinimo – traukinio keleivis sukuria gerokai mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Palyginus su automobiliais, traukiniai išmeta net 77 proc. mažiau CO2.

Traukiniai yra viena iš ekologiškiausių transporto priemonių.

Norintiems keliauti ne tik tvariau, bet ir pigiau „LTG Link“ įkūrė unikalią skaitmeninę kelionių traukiniais ir aplinkos tausojimo skatinimo programą „Tvarių kelionių klubas“. Už kiekvieno traukiniu keliaujančio klubo nario sukauptus CO2 kilogramus suteikiami virtualūs taškai, kurie konvertuojami į nuolaidas. Prie programos prisijungti norintys klientai tai padaryti gali tiek interneto puslapyje, tiek per mobiliąją programėlę.

Saugumas. Traukiniai – viena saugiausių transporto priemonių. Statistiškai kelionė geležinkelio bėgiais yra keliasdešimt kartų saugesnė nei kelionė autotransportu.

Patogi vieta darbui. Traukiniai – puiki vieta tiems, kurie nori taupyti laiką ir kelionę išnaudoti produktyviai. Nenuostabu, kad vis daugiau Lietuvos verslo įmonių darbuotojų traukiniais keliauja ir į komandiruotes. Darbinių kelionių skaičius ypač išaugo atsiradus maršrutui Vilnius–Ryga.

„LTG Link“ archyvo nuotr. / Traukiniai – puiki vieta tiems, kurie nori kelionę išnaudoti produktyviai
„LTG Link“ archyvo nuotr. / Traukiniai – puiki vieta tiems, kurie nori kelionę išnaudoti produktyviai

Tam, kad darbas traukiniuose vyktų dar sklandžiau, „LTG Link“ traukinius nuo šiol aprūpina ir palydoviniu ryšiu. Šiuo metu palydovinis ryšys yra įrengtas trijuose, o rudenį bus įrengtas ir dar keturiuose traukiniuose, kurie kursuos populiariausiais maršrutais Vilnius–Ryga ir Vilnius–Klaipėda. Kituose traukiniuose iki metų pabaigos numatyta sustiprinti 5G interneto ryšį.

Greitis. Traukiniams neaktualios eismo spūstys, todėl kelionės tikslą galima pasiekti per suplanuotą laiką. Na, o keliaudami greitaisiais traukiniais – į vietą atvyksite kur kas greičiau nei kitomis transporto priemonėmis. Tokio tipo traukiniai gali išvystyti net 200-300 km per valandą greitį. Beje, Lietuvoje greitieji traukiniai pradės kursuoti pastačius geležinkelį „Rail Baltica“.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr. / Vilniaus geležinkelio stotis
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr. / Vilniaus geležinkelio stotis

Puiki vieta naujoms pažintims. Traukiniais keliauja patys įvairiausi žmonės: skirtingo amžiaus, kultūrų, profesijų ar gyvenimo sričių, todėl tikimybė, kad traukinyje gali užgimti įdomus pokalbis ar nauja draugystė – tikrai nemenka.

Vaizdingi maršrutai. Kelionės traukiniu – puiki proga pasigrožėti gamta ar pro langą susipažinti su iki tol nematytais miestais ir miesteliais.

Nemokamas rankinis bagažas net iki 35 kg. Kelionei skirtus daiktus galite dėtis nesukdami galvos. Traukiniaujant su savimi galima turėti net iki 35 kg sveriančio nemokamo bagažo. Be to, traukiniuose laisvai vežtis galima ir dviračius, paspirtukus, riedlentes ar kitas mikromobilumo priemones.

123rf.com nuotr. / Bagažas
123rf.com nuotr. / Bagažas

Galima keliauti su augintiniais. Traukiniai – gyvūnams draugiška transporto priemonė, todėl leisdamiesi į kelionę su savimi drąsiai galite pasiimti ir savo augintinį. Augintiniai sveriantys iki 8 kg dar ir keliauja nemokamai. Žinoma, keliaudami su gyvūnais nepamirškite savo bendrakeleivių komforto ir jeigu reikia – imkitės papildomų saugumo priemonių.

Lankstumas. Keliaujant traukiniu galima rinktis iš daugybės išvykimo laikų ir maršrutų, todėl kiekvienas traukiniautojas kelionę gali susiplanuoti pagal sau patogiausią grafiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“