Daugelis mūsų žino ir lankėsi prie seniausio Lietuvos medžio – Stelmužės ąžuolo, kuris skaičiuoja daugiau kaip tūkstantį metų, ar daugiakamienės Raganų eglės Rambyno regioniniame parke, tačiau turbūt nedaug kas matė įspūdingą Dabulevičių maumedį ar Lampėdžių liepą Gražuolę. Tikrai bus įdomu pamatyti suaugusius į vieną kamieną medžius – Ąžuolo ir pušies draugystę, Pušis-Seses ar plačiai išsišakojusią Vartelių liepą, kurios kamieno apimtis beveik šeši metrai.
Visoje Lietuvoje, ne tik saugomose teritorijose, auga daug nuostabių medžių. Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, išrinkdami įspūdingiausius medžius ir ragindami keliauti po gamtą, norime visuomenei pristatyti vertingus medžius, atkreipti dėmesį į gamtines vertybes.
LR saugomų teritorijų valstybės kadastre yra sužymėti visi gamtos paveldo objektai, vien saugomų medžių mūsų krašte yra apie keturis šimtus. Artimiausiu metu dalis jų bus tvarkomi, statomi nauji informaciniai stendai pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.
Kelionių žaidimas „Aplankyk 25 įspūdingiausius medžius“ prasidės š. m. gegužės 10 d. renginiu prie Adamavo ąžuolo Sirvėtos regioniniame parke, konkursas tęsis iki rugsėjo 10 d.
Dalyvaudami žaidime keliautojai turės surasti į sąrašą įrašytą medį ir savo mobiliajame telefone pasižymėti (GPS siųstuvo pagalba). 25 įspūdingiausių medžių koordinatės su pasižymėjimo galimybe bus pasiekiamos čia.
Aplankę visus 25 įspūdingiausius medžius ir pasižymėję telefone, keliautojai gaus prizo kodą, kurį galės iškeisti į prizą – knygą „Medžiai“ arba knygą „Lietuvos saugomos teritorijos“.
Kiekvienas, atvykęs atsiimti knygos į Saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą (Antakalnio g. 25, Vilnius), dar gaus ir papildomą prizą – nemokamą ekskursiją po Nacionalinį lankytojų centrą bei galės susipažinti su mūsų krašto nacionaliniais ir regioniniais parkais.