5 patarimai, kurie pravers pigių skrydžių medžioklėje

Pigių skrydžių paieška internete gali priminti aklą klaidžiojimą miške arba džiunglėse. Radus, atrodytų, pigiausią variantą, reikia per kelias minutes apsispręsti – pirkti ar ne. Tačiau net ir įsigiję bilietus negalite būti tikri, kad jie kainavo pigiai – galbūt po dienos ar net tą pačią dieną internete pasirodys dar patrauklesnis variantas.
„Airbaltic“ lėktuvas
„Airbaltic“ lėktuvas / Airbaltic.com nuotr.

Atsakymo, kaip to išvengti, nepateiksime. Tačiau surašėme 5 aktualius patarimus, kurie pravers ieškant pigių skrydžių.

1. Nepirkite pirmo pasiūlyto varianto, į kurį atkreipėte dėmesį. Skrydžio paieškoms reikėtų skirti mažiausiai dieną, per kurią galėsite patikrinti keletą svetainių. Tie, kurie nors kartą planavo kelionę, žino – vienos stebuklingos svetainės, kurioje visada būtų geriausi ir pigiausi pasiūlymai, nėra. Jei keliauji toli ir neišvengsi jungiamųjų skrydžių, protinga būtų pradėti nuo skrydžių paieškos sistemų, tokių kaip swoodoo.lt, greitai.lt, skrendu.lt ir pan. Paieškos sistemų peržiūra padės geriau susiorientuoti, kokios galimos kelionės jungtys, taip pat pateiks įvairių kainų variantų. Kai žinosite tai, eikite į konkrečios skrydžių bendrovės svetainę (pavyzdžiui, rayanair.com, airbaltic.com) ir patikrinkite ten siūlomas dominančio skrydžio kainas. Dažnai būtent šioje vietoje rasite geriausią variantą, kadangi oro linijų bendrovės „paskutinės minutės“ pasiūlymus pateikia tik savo svetainėse.

Patikrinkite kitose šalyse veikiančias arba tarptautines skrydžių paieškos sistemas. Pavyzdžiui, Expedia.co.jp – Japonijos skrydžių paieškos sistemą. Tikėtina, kad japonų kalbos nemokate, tačiau tai menka problema – užtenka meniu kalbą pakeisti į anglų ir jums atsivers puikiausi kelionių oru pasiūlymai. Tas pats galioje ir kitų šalių – Prancūzijos, Turkijos – atveju. Jei skrendate į konkretų žemyną ir ten planuojate keliauti po skirtingas šalis, protinga patyrinėti tarptautines skrydžių paieškos sistemas. Pavyzdžiui, momondo.com, skyscanner.net (skyscanner.com), jei skrendate į Aziją – hotwire.com, mobissimo.com, travelocity.com

2. Pirkite bilietus tinkamu laiku. Skrydžių bendrovės laikosi tam tikrų dėsningumų, tad, jei pigaus skrydžio ieškote ne likus savaitei iki kelionės, galite įsigyti bilietą už patrauklią kainą. Nemaža dalis aviakompanijų skelbia sezono vidurio, prieššventinius išpardavimus. O jei keliaujate į JAV, verta žinoti, kad daugelis vietinių skrydžių kompanijų antradieniais siūlo bilietus įsigyti gerokai pigiau. 

3. Būkite lankstūs. Remiantis pigių skrydžių paieškos sistema FareCompare.com, optimalus laikas, kada reikėtų rezervuoti skrydį, yra maždaug 30 dienų iki kelionės. Jei skrendama į kitą žemyną – laiko reikia daugiau. Renkantis skrydį patartina būti lankstiems, nes neretai vienai ar kelioms dienoms atidėjus nusistatytą skrydžio datą, galima sutaupyti šimtus litų. Panašiai yra ir su skrydžio laiku. Žinoma, kad pradėti atostogas paryčiais oro uoste nesinori, tačiau ankstyvas skrydis gali būti gerokai pigesnis nei dieninis – būtent dėl to, kad nemažas procentas keliautojų, netaupančių bilietams, verčiau renkasi skristi dieną, nei ankstyvą rytą ar naktį. Jei nesate „pririšti“ prie konkrečių datų ir savo atostogas galite laisvai planuoti, pasistenkite pirkti skrydžius ne populiariomis dienomis – penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, bet savaitės viduryje – antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį. Taip ir vėl galėsite sutaupyti, mat skrydžių ne savaitgaliais bilietai – pigesni. 

4. Sekite aviakompanijų pasiūlymus socialiniuose tinkluose. Neretai būtent „Twitter“ ir „Facebook“ atsiranda geriausi skrydžių kompanijų pasiūlymai. Jei jų paskyras seksite, tuos pasiūlymus pamatysite pirmieji ir galėsite pigiau nei kiti įsigyti dominančius bilietus. Be to, būtent socialiniuose tinkluose įmonės dažniausiai skelbia konkursus, kurių metu galima laimėti patrauklius kelionių pasiūlymus neišleidus nė lito arba su didele nuolaida.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./„Twitter“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./„Twitter“

5. Tapkite lojaliu klientu. Didžioji dalis aviakompanijų turi dažnų keliautojų lojalumo korteles, kuriose už skrydį, apsipirkimą lėktuve ar partnerių parduotuvėse ir kitur gaunami taškai. Sukauptus taškus vėliau galima iškeisti į įvairiausią įmonės logotipais papuoštą atributiką arba nusipirkti pigesnį skrydžio bilietą. O jeigu taškų sukaupėte išties nemažai, galbūt pavyks skrydį įsigyti ir visiškai nemokamai.

Kitos bendrovės keliautojus įtraukia į „slaptus klubus“, kurių nariams suteikia įvairių nuolaidų. Pavyzdžiui, pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ siūlo nuolaidų programą „Wizz Discount Club“. Tapę nariais ir sumokėję 119 Lt metinį mokestį (už save ir dar vieną kartu keliaujantį žmogų (jei tai grupė žmonių (jūs ir dar 5 draugai), narystės kaina 199 Lt) iš karto gauna 35 Lt nuolaidą bet kokiems lėktuvo bilietams ir 18 Lt nuolaidą bagažui. Taip pat į savo elektroninį paštą jie nuolat gauna ypatingus pasiūlymus, skirtus tik klubo nariams. 

Didžioji dalis aviakompanijų turi dažnų keliautojų lojalumo korteles, kuriose už skrydį, apsipirkimą lėktuve ar partnerių parduotuvėse ir kitur gaunami taškai. Sukauptus taškus vėliau galima iškeisti į įvairiausią įmonės logotipais papuoštą atributiką arba nusipirkti pigesnį skrydžio bilietą. O jeigu taškų sukaupėte išties nemažai, galbūt pavyks skrydį įsigyti ir visiškai nemokamai.

Tuo metu kompanija „airBaltic“ siūlo specialią lojalumo valiutą – PINS. Ši lojalumo programa pakeitė anksčiau buvusią „Baltic Miles“. Kaip rašoma aviakompanijos puslapyje, kuo daugiau skraidote, tuo daugiau privilegijų gaunate, pavyzdžiui, nemokamą bagažą, galimybę nelaukti eilėje, rezervuoti vietas ir daug daugiau, kad jūsų kelionė būtų dar malonesnė. PINS galima gauti už skrydžius su „airBaltic“, apsipirkimus oro uostose, net Kauno ar Vilniaus „Akropolyje“, nakvynes viešbučiuose, automobilių nuomą, vakarienę restorane, apsipirkdami skrydžio su „airBaltic“ metu arba rinkti PINS su atsiskaitymo kortele „PINS MasterCard“. PINS nuolaidų programa turi tris skirtingus lygius. Lygis keliamas atsižvelgiant į surinktą taškų skaičių, bendrą skrydžių skaičių, narystės laikotarpį. Surinkus reikiamą PINS'ų kiekį galima gauti nemokamus skrydžius. Vaikams (nuo 2 metų) kompanija siūlo Jaunųjų Pilotų kortelę, kuri suteikia panašius privalumus kaip ir suaugusiojo kortelė.

Kai kurios lojalumo programos jungia keletą skirtingų oro bendrovių. Pavyzdžiui, „Flying Blue“ – „AirFrance“, „Aeroflot“, „KLM Royal Dutch Airlines“. Naudojant šią kortelę taškai renkami už keliones, viešbučių rezervaciją ir apsipirkimus konkrečiose parduotuvėse. O jos turėtojui siūlomos įvairios nuolaidos bagažui, skrydžiams ir pan., naudojantis skirtingų aviakompanijų paslaugomis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis