Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

6 svarbiausi patarimai keliaujantiems su vaikais: ką svarbu žinoti ruošiantis skrydžiui?

Kelionės lėktuvu sukelia šiek tiek rūpesčių ir priverčia susikaupti net ir labiausiai patyrusius, suaugusius keliautojus. O ką daryti tuomet, kai keliaujate su mažaisiais? Ypač jei tai – pirma jūsų kelionė lėktuvu su vaiku? Suprantama, kad kyla pačių įvairiausių klausimų ir dvejonių, o atsakymus į juos rasti dažnai nelengva.
Tėvas su sūnumi oro uoste
Tėvas ir sūnus laukia skrydžio / 123fr.com

Tam, kad jūsų atostogos būtų lengvesnės, o atsipalaiduoti pavyktų nuo pat pirmosios jų minutės, pranešime spaudai tarptautinio antžeminio aptarnavimo paslaugų teikėjo, įmonės BGS, vyr. mokymų instruktorė Gerda Cicėnaitė dalijasi 6 svarbiausiais patarimais keliaujantiems su vaikais.

Pranešimo autorių nuotr. / BGS vyr. mokymų instruktorė Gerda Cicėnaitė
Pranešimo autorių nuotr. / BGS vyr. mokymų instruktorė Gerda Cicėnaitė

1. Į skrydį registruokitės internetu

Jei keliaujate su visa šeima, o jūsų bagažas tik rankinis, rekomenduojama į skrydį registruotis internetu. Dažniausiai oro linijos registraciją į skrydį pradeda likus 24 val. iki išvykimo laiko, o informaciją apie tai kiekvienas keleivis gauna el. paštu arba SMS žinute.

Registruodamiesi internetu sutaupysite laiko, išvengsite eilių, o ir oro uoste užtruksite gerokai trumpiau, tad sumažinsite riziką pavėluoti į skrydį. Taip pat, išankstinė registracija gali padėti išvengti netikėtų mokesčių, nes neretai oro linijos registraciją pačiame oro uoste apmokestina.

2. Pasinaudokite atskira eile saugumo patikrai

Ar žinojote, kad keliautojai su mažamečiais vaikais (taip pat ir neįgalieji) Vilniaus oro uoste gali pasinaudoti atskira aviacijos saugumo patikros eile? Žinoma, nors tai ir ne greitoji patikra (fast-track), tačiau tikrai ženkliai sutrumpina laukimo laiką. Tai ypač aktualu dabar, kai oro uostas susiduria su itin dideliais skrendančiųjų srautais ir atvykus prie saugumo patikros gali tekti išvysti ir šimtą ar daugiau asmenų.

3. Nebijokite viršyti 100 ml skysčio ribojimo

Vilniaus oro uostas išskiria kelis tipus skysčių, kurių rankiniame bagaže gali būti daugiau nei 100 ml. Į šį sąrašą patenka ir kūdikių maistas. Teisės aktai nenustato konkretaus mažamečių vaikų skysto maisto kiekio, kurį galima vežtis rankiniame bagaže. Į orlaivį jo galima įsinešti tiek, kiek būtina suvartoti kelionės metu. Šio maisto nebūtina dėti į plastikinį maišelį, kaip kitų rankiniame bagaže vežamų skysčių, tačiau aviacijos saugumo patikros metu reikėtų parodyti atsakingam darbuotojui.

123rf.com nuotr. / Aviacijos saugumo patikra oro uoste
123rf.com nuotr. / Aviacijos saugumo patikra oro uoste

4. Būtiniausius vaiko daiktus vežkite rankiniame bagaže

Pakuodami daiktus prieš kelionę, iš anksto apgalvokite, ko jūsų vaikui gali prireikti skrydžio metu. Mėgstamiausius žaislus, knygeles, gertuves, sauskelnes, servetėles ir kitus daiktus sudėkite į rankinį bagažą, kad prireikus galėtumėte greitai ir lengvai juos pasiekti. Pažymėtina, kad žaislinius šautuvus rankiniame bagaže vežti draudžiama.

123rf.com nuotr. / Žaislai
123rf.com nuotr. / Žaislai

5. Susipažinkite su oro linijų reikalavimais bagažui

Prieš įsigydami skrydžio bilietus, išsiaiškinkite, kokias taisykles aviakompanija taiko įrangos gabenimui. Tai aktualu norint su savimi turėti kūdikio vežimėlį. Kūdikiams iki 2 metų amžiaus vežimėlis visuomet priklauso nemokamai, tačiau vyresniems – ne, sąlygas savarankiškai nusprendžia oro linijos. Pasidomėkite, ar vežimėlį galite neštis į orlaivio saloną, o jei taip, ar jis atitinka rankinio bagažo išmatavimus ir svorį.

6. Pasidomėkite vaikų vežimėliams taikomomis išimtimis

Dažniausiai oro linijos leidžia vežimėlį palikti registracijoje arba su juo keliauti iki lėktuvo ir atiduoti personalui įlipant į jį. Neretai keleiviams iškyla klausimas, kur tuomet vežimėlį atsiimti po skrydžio. Tai priklauso nuo individualių oro linijų taikomų procedūrų. Apie tai keliautojus informuoja keleivių aptarnavimo agentas.

123RF.com nuotr. / Mama su kūdikiu
123RF.com nuotr. / Mama su kūdikiu

Bet kuriuo atveju, jei su savimi turite vežimėlį, atvykę į oro uostą nepamirškite registracijoje jo pažymėti specialia etikete. Taip pat vežimėlį visuomet rekomenduojama supakuoti į maišą/dėklą, kurį galima rasti specialiose vaikų prekių parduotuvėse. Tai apsaugos jį nuo subraižymų ir kitų apgadinimų.

Svarbu atminti, kad palikus vežimėlį registracijoje, visi keliautojai su mažamečiais vaikais už saugumo patikros gali laikinai (iki laipinimo vartų) naudotis oro uosto suteikiamais vežimėliais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai