Kartu su Plungės turizmo informacijos centru šįkart pristatome dėmesio vertus Plungės miesto turistinius objektus.
1. Plungės dvaro sodybos parkas
Kunigaikščių Oginskių parkas yra vienas didžiausių (58,3 ha) Lietuvos parkų, esančių mieste. Gražiausia parko vieta – Plungės dvaro ansamblis. Centrinėje parko dalyje išsidėstęs keturių pastatų architektūrinis ansamblis, sudarytas iš neorenesansinio stiliaus dviaukščių rūmų, dviejų panašios architektūros pagalbinių pastatų ir neogotikinio stiliaus arklidžių.
2. Mykolo Oginskio rūmai
Šiuo metu rūmuose įsikūręs Žemaičių dailės muziejus. Ir tai – nėra atsitiktinumas. Visa plati Oginsių giminė domėjosi įvairiu menu, taip pat ir daile, kolekcionavo įvairius meno kūrinius, kai kurie laisvalaikiu tapė.
Iki šių dienų puikiai išsilaikęs Plungės Oginskių dvaro sodybos ansamblis yra vienas vertingiausių Lietuvos dvarų architektūrinių kompleksų. Žemaičių dailės muziejus kaupia ir eksponuoja po visą pasaulį pasklidusių žemaičių dailininkų kūrybą, pristato Plungės dvaro ir Oginskių giminės istoriją atspindintį kultūros paveldą, eksponuoja žinomų menininkų darbus.
3. Laikrodinė-oranžerija
Laikrodinė oranžerija – kunigaikščio Mykolo Oginskio Plungės dvaro ansamblio pastatas (Zubovų pilaitė), valstybės saugomas kultūros paveldo objektas su restauruotu XIX amžiaus vidurio laikrodžiu, turinčiu labai retą mechanizmą, bei išlikusia XIX amžiaus oranžerijos sodinukų auginimo linija. 2012 m. po pastato restauracijos į laikrodinę įsikėlė viešoji biblioteka, kuri yra išskirtinė, nes įsikūrusi istoriniame pastate.
Nuo 2016 m. gegužės bibliotekos lankytojų lauks naujas edukacinis projektas – „Plungės išmanusis parkas“. Virtuali edukacinė-pažintinė programa su turinio valdymo sistema pritaikymu mobiliesiems įrenginiams, skirta interaktyviai supažindinti žmones su parko augmenija, gyvūnija bei istorija.
Nuo gegužės bibliotekininkai rengia ekskursijas po parką virtualiai bei gyvai. Vėliau parke ir bibliotekoje bus rengiami užsiėmimai gamtos ir ekologijos tema.
4. Plungiškių garbės suolelis Senamiesčio aikštėje
2009 m. Plungė buvo pripažinta Lietuvos kultūros sostine. Ta proga meniniame simbolyje – suolelyje – įamžinti Plungės kraštą garsinusių ir dabar garsinančių meno žmonių vardai, pavardės.
5. Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia
Ši bažnyčia – pagrindinis Plungės senamiesčio akcentas. Neoromaninę, lotyniško kryžiaus plano, dvibokštę bažnytėlę juosia plytų mūro tvora.
6. Plungės Lurdas
Už M.Oginskienės dovanotus pinigus buvo nupirktas žemės sklypas. 1905 m. iš Prancūzijos atsiųsta Švenčiausiosios Panelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo skulptūra, kuri pastatyta ant akmens po atviru dangumi. Apie 1906 m. iš žmonių suaukotų pinigų buvo sumūryta grota.
7. Šv. Florijono paminklas
Plungės miestas praeityje dažnai buvo niokojamas gaisrų. Nepajėgdami kovoti su šia neganda, plungiškiai nutarė pagalbos prašyti šv. Florijono – patyrusio ir sumanaus gaisrų gesintojo. Dėl šio tikslo Plungės centre ir pastatytas paminklas. Pirmosios skulptūros autorius buvo Kazys Barzdys. Dabartinės skulptūros autorius – tautodailininkas Vladas Stumbras.
8. Laisvės paminklas
Ne tik Kaunas, bet ir Plungė turi savo Laisvės alėją! Plungės Laisvės alėjoje 1928 m. pastatytas Laisvės paminklas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti. Laisvės skulptūros ir herbų autorius – Vilniaus dailės dirbtuvių skulptorius Vilimas Ketvirtis.
Jei viešnagės Plungėje neužteks, verta užsukti ir į netoli Plungės esančio Platelių ežero apylinkes.