Pirmą kartą gėrimą paruošė Foynes oro uosto vadovas, Josephas Sheridanas, kuris vaišino sušalusius keleivius, keliaujančius per Šiaurės Atlantą. Mat po ilgos, varginančios kelionės drėgnomis ir atšiauriomis oro sąlygomis, sušalę ir pavargę keliautojai būdavo ištroškę karštos kavos ar arbatos.
Oro uosto vadovas ilgai ieškojo būdų, kaip sušildyti sužvarbusius ir pavargusius keliauninkus. Taip gimė mintis pagaminti pirmąjį airiškos kavos puodelį. 1939-1945 metais pirmieji tarpkontinentiniai skrydžiai tarp Šiaurės Amerikos ir Airijos buvo gana varginantys ir trukdavo apie 18 valandų.
Kai keleiviai paklausė, ar tai braziliška kava, Sheridanas atsakė, kad tai „airiška kava“. Todėl airiškos kavos receptas kilo iš Foynes miestelio (Airija), svarbaus uosto esančio Limeriko apylinkėse (dabartinis Shannon oro uostas).
Paragavęs šios kavos, „San Francisco Chronicle“ žurnalistas Staton Delaplane nusprendė pargabenti šį receptą į JAV. Pirmą kartą ši kava JAV buvo pagaminta 1952 m. lapkričio 10 d. San Francisko bare "Buena Vista". Ir nuo to laiko ši kava keliauja po pasaulį bei šildo sužvarbusius žmones.
Jos pagaminimas nėra sudėtingas, tereikia į aukštą stiklinę su kojele įpilti 80 ml karštos juodos kavos. Vėliau pilama 40 ml pašildyto viskio, dedamas vienas arbatinis šaukštelis cukraus ir 30 ml grietinėlės, kurią iš pradžių reikia lengvai suplakti, o vėliau – dėti ant viršaus, tokiu būdu formuojant specifinį „kailinuką“, per kurį kava ir yra geriama.
Airiai tvirtina, jog kavos gaminimo metu svarbiausia nesumaišyti sluoksnių.
Be to, Airijoje ir visame pasaulyje gaminami ir airiškos kavos atitikmenys su kitais alkoholiniais gėrimais:
Škotiška kava (angl. Scottish coffee) – su škotišku viskiu;
Prancūziška kava (angl. French coffee) – su konjaku arba brendžiu;
Ispaniška kava (angl. Spanish coffee) – su cheresu;
Rusiška kava (angl. Russian coffee – su degtine;
Jamaikos kava (angl. Jamaican coffee) – su tamsiuoju romu arba kavos likeriu Tia Maria;