Nors netoli nuo Lietuvos esanti Sigulda bei Gaujos nacionalinis parkas populiari ir turistų lankoma vieta, tačiau nemažai žygeivių teigė ją atradę būtent šį kartą, kai apylinkes išžvalgė eidami pėsčiomis, rašoma pranešime.
Pėsčiųjų žygyje „Gaujos slėniais su Gjensidige“ dalyvavo 4,5 tūkst. žmonių, iš jų – daugiau nei tūkstantis lavių, taip pat buvo žygeivių iš Lenkijos, Vokietijos, Slovakijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Ispanijos, Norvegijos.
Nepaisant to, jog Siguldoje nuolat vyksta daug sporto renginių, šis tapo išskirtinis savo dydžiu. Pasak vietinių gyventojų, tai buvo neabejotinai didžiausias pėsčiųjų žygis kada nors vykęs Siguldoje.
Beje, mieste vienu kartu pirmą sykį lankėsi rekordinis skaičius lietuvių. Matyt, todėl ir visi viešbučiai bei kitos apgyvendinimo įstaigos jau iš anksto buvo užsakytos, o laisvų vietų neliko. Dalis žmonių nakvojo kiek toliau už Siguldos ar net pačioje Rygoje, esančioje už valandos kelio.
Kitaip savo kraštą pamatė ir patys latviai. Kaip sakė keli žygyje dalyvavę vietos gyventojai, jie patys iš naujo atrado jau pažįstamas apylinkes, sužinojo naujų faktų apie Gaujos nacionalinį parką, o žygis sukėlė nemažai emocijų. Viena iš jų – pasididžiavimas savo miestu.
Eidami žygeiviai ne tik turėjo įveikti kalnuotus Gaujos upės slėnius, tačiau galėjo pamatyti ten esančius įdomius objektus, kurių čia nestinga.
Tai – 43 metrų aukštyje iškeltas 1,2 kilometro ilgio lynų kelias, jungiantis Gaujos upės atskirtus Krimuldą ir Siguldą, kabantis pėsčiųjų tiltas, Krimuldos dvaras, 30 metrų aukščio Siguldos apžvalgos ratas, įspūdinga 15 metrų aukščio Gaujos slėnio kliūčių siena su ten atsivėrusia Velnio ola, didžiausias net 18,8 m gylio urvas Baltijos šalyse – Gutmanio ola, Krauklų tarpeklis, Rojaus kalva su atsiveriančia slėnio panorama.
Jau tampa tradicija, jog „TrenkTuro“ žygių dalyviai gali nemokamai įsigyti „Gjensidige“ draudimo paketą, skirtą žygeiviams.
Žygio dalyviai buvo vaišinami karšta koše, užkandžiais, arbata, o poilsio ir pagalbos punktuose galėjo ne tik atsipūsti, tačiau ir gauti būtinąją pagalbą, pasipildyti vandens atsargas.
Įveikusiems pasirinktą maršrutą įteikti diplomai ir medaliai. Juos gavo ir kartu su savo šeimininkais žygyje dalyvavę keturkojai žygeiviai.
Pasak žygio organizatoriaus „TrenkTuro“, daugiausia dalyvių rinkosi vidutinį maršrutą. Vyriausiam žygio dalyviui buvo 81 metai, jis įveikė 12 kilometrų atstumą.
Nors oras šį kartą nelepino saule ir šiluma, tačiau aktyvaus laisvalaikio mėgėjų tai neišgąsdino – jie noriai darė mankštą, stojo fotografuotis prie renginio sienelės ir greta starto / finišo zonos esančio skardžio, nuo kurio atsiveria įspūdingi Gaujos upės slėniai. Kaip juokavo patys žygeiviai, tai buvo naujai atrasta vieta asmenukėms.
Kaip ir visada, dalyviai galėjo varžytis ir komandomis dėl daugiausiai nueitų kilometrų skaičiaus. „Hiatus“ komandinėje įskaitoje daugiausiai kilometrų nuėjo „Gjensidige“ komanda – beveik 150 žmonių įveikė apie 3 tūkst. kilometrų. Antra liko kauniečių žygiavimo entuziastų suburta komanda „Jungtinės pajėgos“ - 37 asmenys nužygiavo beveik 1 tūkst. kilometrų. Treti liko Šakynos kaimo bendruomenė, kurių taip pat 37 žygeiviai nuėjo beveik 650 kilometrų.
Beje, Šiaulių rajone esanti Šakynos kaimo bendruomenė – naujokai žygiuose, ėjimą pėsčiomis atradę tik šiemet. Aktyvumu garsėjanti kaimo bendruomenė jungia ne tik vyresnio ar vidutinio amžiaus žmones, tačiau ir 20-25 metų jaunimą.
„Pabandėm eiti, ir patiko. Kiek baiminausi, kad 12 kilometrų atstumo neįveiks mūsų vyriausias žygeivis, 73 metų vyras. Bet sėkmingai nuėjo ir džiaugėsi, kaip gera įveikti užsibrėžtą tikslą. Ėjimas yra nuostabus užsiėmimas, tai – laikas pabūti gamtoje. Dar ir minčių įvairių kyla einant“, – sakė bendruomenės pirmininkė Saulė Kreimerienė.
Gausiai žygyje dalyvavo ir kitos komandos: jau ne pirmą kartą žygiuojantys Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto atstovai, taip pat, Šiaulių Didždvario gimnazija, Alytus „Nordic walking club“, „Hiatus“, „Eugesta“, Radviliškio sveikuolių klubas.
Skatindami žygeivius būti ekologiškesniais ir mažiau naudoti vienkartinių indų, organizatoriai prieš kiekvieną žygį ragina turėti savo daugkartinio naudojimo indus, o tokiems žygeiviams netenka laukti eilėje prie maisto – jie aptarnaujami be eilės. Šį kartą pasiūlyta ir dar viena naujovė: tie, kurie buvo pamiršę indus ir įrankius, juos galėjo įsigyti.
Žygis „Gaujos slėniais su Gjensidige“ tapo paskutiniuoju „TrenkTuro“ organizuojamu žygiu šiemet. Tačiau organizatoriai jau intensyviai ruošiasi kitiems metams – suplanuoti ne tik tradiciniai ir populiarūs žygiai, tačiau ir nemažai naujovių, kitų maršrutų tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje.
„TrenkTuras“ – didžiausias Baltijos šalyse pėsčiųjų žygių organizatorius, kurio renginiuose per metus dalyvauja apie 30 tūkst. aktyvaus laisvalaikio mėgėjų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir kitų šalių.