„Yra idėja iš verslo ir visuomenės bendrai susikūrusios grupės, kuri Alytuje norėtų įsteigti japonišką sodą. Yra nupirktas sklypas ir siūloma vienoje iš gražiausių Alytaus vietų, prie Mažosios Dailidės ežerėlio, įrengti japonišką sodą, kuris būtų patrauklus tiek alytiškiams, tiek turistams“, – BNS sakė miesto meras Nerijus Cesiulis.
„Tai būtų daroma žmonių ir verslo iniciatyva. Savivaldybės prašoma tik padėti sutvarkyti privažiavimo takus, padaryti aikšteles, pasirūpinti apšvietimu“, – pridūrė jis.
Mero teigimu, idėja įrengti japonišką sodą Alytuje pakankamai sena, tačiau šįkart sode norime įrengti ir pramogų bei edukacinių vietų.
„Idėja sena. Mes turime Kęstutį Ptakauską – vieną profesionaliausių bonsų ir japonų tradicijos meistrų, jis turi savo sodą, tačiau jo sodas labai mažas, tai tiesiog dabar norima padaryti didesnį, įrengti arbatos namelį, edukacines erdves, taip pat kad būtų galimybė pašerti įvairius karpius. Be abejo, medžius parsiskraidinti iš Japonijos, kad būtų rodoma japoniška tradicija, menas, pačių medelių formavimo ypatumai“, – pasakojo Alytaus miesto vadovas.
N.Cesiulis sako, kad sodą svarstoma įrengti šalia ežerėlio esančios, anksčiau degusios sodybos teritorijoje – kelių dešimčių arų sklype, kurį nupirkusi bendrovė „Marisa“, o gyventojams būtų siūloma tapti sodo dalininkais.
„Kad tai būtų žmonių sodas – ne savivaldybės, ne verslo, o žmonių sodas“, – tvirtino N.Cesiulis.
Jis sako, kad verslas norėtų japoniško sodo idėją įgyvendinti dar šiais metais, tačiau savivaldybė tuo abejoja.
„Verslas greičiau dirba nei savivalda, jiems nereikia atlikti pirkimų, jie jau šiandien gali kasti, sodinti ir planuoti. Kitą savaitę ar dar kitą savaitę turėtų būti pristatymas, kai jį pamatysime, bus galima užduoti klausimus. Be abejo, tai priklausys nuo to, ar žmonės norės prisidėti prie šio sodo“, – kalbėjo Alytaus meras.
Japonišką sodą įrengti Alytuje per pastaruosius 20 metų jau svarstyta keletą kartų, tačiau idėja iki šiol nebuvo išpildyta.