Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Anglijos Lidso mieste – unikalus ginklų muziejus

Anglijos mieste Lidse įsikūręs Karališkojo arsenalo muziejus – vienas iš trijų Anglijoje veikiančių tokio tipo muziejų. Kiti du – Londono Tauerio Baltasis bokštas ir Nelsono fortas. Šiuose muziejuose, skaičiuojant bendrai, lankytojų akims pateikiama 75 tūkstančiai eksponatų. Lidso Karališkojo arsenalo muziejuje yra sukaupta daugiau nei 8500 originalios ginkluotės pavyzdžių.
Anglijos mieste Lydse įsikūręs Karališkojo arsenalo muziejus
Anglijos mieste Lidse įsikūręs Karališkojo arsenalo muziejus / Rasos Jakiūnaitės nuotr.

Lidso Karališkojo arsenalo muziejus įkurtas 1996 m. modernios architektūros pastate (projekto autorius – garsus architektas Derekas Wolkeris). Muziejaus ekspoziciją sudaro šešios teminės galerijos.

Viena iš jų – Karo galerija, leidžianti susidaryti įspūdį, kaip vystėsi ir keitėsi karinė ginkluotė nuo seniausiųjų laikų iki XX a. Ši galerija – tai visi įmanomi ginklai, šarvai, ekipuotė, naudota karuose, pradedant vykusiais Senovės Romoje ir Graikijoje, baigiant tebevykstančiais šiandien. Muziejus ypač didžiuojasi šios galerijos Ankstyvųjų viduramžių sekcija, pasižyminčia išskirtiniais karo žirgų šarvais.

Turnyrų galerijoje eksponuojama kadaise vykusių riterių turnyrų amunicija. Ekspozicija parengta taip, kad žiūrovas jaustųsi tarsi iš tiesų stebintis riterių kovas – šarvai sustatyti gynybos ir puolimo pozicijose sukuriant įtikinamos kovos įspūdį.

Rytų galerijoje sukaupti senųjų Azijos civilizacijų ginklai. Jie – tobuli to meto technologijos ir meniškumo pavyzdžiai. Daugiausia čia – pačių įvairiausių kardų.

Medžioklės galerija pristato ištisą medžioklės istoriją. Sukaupti medžioklei skirti ginklai – ne tik medžioklės įrankiai, bet ir meno kūriniai, kurių dalys puoštos brangiaisiais ar pusbrangiais akmenimis, medžio, kaulo drožyba, plieno raižiniais.

Savigynos galerijoje eksponuojami ginklai, kurie buvo naudojami apsaugoti save ir savo artimuosius. Galerija atspindi, kaip nuo viduramžių iki šių dienų, vystantis technologijoms ir keičiantis madai, kito šie ginklai.

Taikos galerijoje pateikiami įvairių pacifistinių organizacijų ir judėjimų spausdinti atsišaukimai, plakatai, šūkiai. Ši galerija muziejuje įkurta vėliausiai. Ji dar vadinama „Atsisveikinimo su ginklais“ galerija.

Lidso Karališkojo arsenalo muziejaus lankymas – nemokamas. Muziejus dirba kasdien, be išeiginių dienų, nuo 10 val. ryto iki 17 val. vakaro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs