Tokį sprendimą priėmė Vilniaus apygardos administracinis teismas.
Iki šiol kompensacijas nukentėjusiems turistams iš dalies apmokėdavo draudimo bendrovės. Pavyzdžiui, „Go Planet Travel“ klientai atgavo tik trečdalį savo pinigų. Kiti – dar mažiau.
Tačiau keleiviai teisme įrodė, kad pati valstybė neužkirto kelio nesąžiningiems turizmo paslaugų teikėjams.
„Tai beprecedentis atvejis Lietuvoje. Nuo šiol valstybė turės atlyginti žalą, nes taip yra įsipareigojusi savo įstatymais“, – 15min sakė nukentėjusių asmenų teises gynęs advokatas Justas Vilius.
Ūkio ministerija teigia greičiausiai skųsianti sprendimą.
"Šio metu yra svarstomas klausimas dėl šio sprendimo apskundimo", - sakė ministerijos atstovė Aušra Ramoškaitė.
Pergalę teisme pasiekė 28 poilsiautojai, jiems priteista 26,7 tūkstančiai litų (7,7 tūkst. eurų) dydžio kompensacija ir bylinėjimosi išlaidos. Tačiau dabar jau rengiamas gerokai didesnis naujas ieškinys.
Bruzda ir kitų žlugusių agentūrų klientai, kurie yra atgavę tik dalį savo pinigų. Teisme savo pinigų reikalaus ir „Voyage-Voyage“ klientai.
Valstybinio turizmo departamento duomenimis, nuo „Go Planet Travel“ nukentėjo 837 turistai.
Departamentas anksčiau yra paskaičiavęs, kad įmonės klientai atgaus vidutiniškai beveik po trečdalį patirtos žalos.
Nuo žlugusių kelionių organizatorių Lietuvoje yra nukentėję apie 2 tūkstančius žmonių: „Go Planet Travel“ – 837, „Freshtravel“ – 822, „Voyage-Voyage“ – apie 300.
Vilniaus apygardos teisme įrodyta, kad nacionaliniais teisės aktais nebuvo užtikrinta Europos Bendrijų Tarybos direktyva „Dėl kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketų“, kuri garantuoja turisto teises į visišką pinigų, sumokėtų už kelionę, grąžinimą kelionės organizatoriaus nemokumo atveju.