„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Arčiausiai debesų įrengti apartamentai – kur stovi aukščiausias pasaulio daugiabutis?

Ar norėtumėte gyventi viršutiniuose dangoraižio aukštuose? Kiekvieną rytą pabudę galėtumėte grožėtis miesto panorama, o jūsų draugai nuolat prašytųsi į svečius, nes jūsų namai kartu būtų ir nebloga pramoga. Tačiau kur pasaulyje rastume aukščiausią daugiabutį? Juk patys aukščiausi dangoraižiai yra skirti verslui, o ne žmonių gyvenamosioms erdvėms.
Rūke paskendęs Dubajus
Rūke paskendęs Dubajus / „Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr.

Iš tiesų, aukščiausias pasaulio daugiabutis nė iš tolo neprilygsta aukščiausiems pasaulio dangoraižiams. Net savo mieste Niujorke žymusis „432 Park Avenue“ nėra aukščiausias pastatas. Tiesa, trūksta visai nedaug – 425,5 metrų aukščio pastatas Niujorke yra antras, o JAV – trečias.

„432 Park Avenue“ turi 96 aukštus, tačiau, aišku, ne visi jie yra skirti žmonėms. Kai kurie aukštai, kurie naktį yra labai gražiai apšviesti, yra skirti techninėms patalpoms. Kitaip tariant, infrastruktūrai. Čia taip pat yra specialūs įrenginiai, skirti pastatui stabilizuoti, kad šis per daug nejudėtų nuo vėjo. Aišku, vis tiek juda – juk pagal aukščio ir ploto santykį šis bokštas yra neprilygstamas. Kitaip tariant, jis yra labai aukštas, bet kartu ir labiau siauras.

Tiesa, iš pradžių buvo planuojama, kad „432 Park Avenue“ aukštis sieks 396,2 metrus, tačiau su laiku šie planai išaugo. Dangoraižis užbaigtas 2015 metų pabaigoje. Įdomu tai, kad dauguma butų didžiąją laiko dalį yra tušti. Nemanykite, kad jų niekas nepirko – visi jie buvo išparduoti labai greitai. Tačiau juos pirko žmonės, kurie nekilnojamojo turto rinkoje yra žinomi kaip kolekcionieriai. Jie perka išskirtinius objektus, o vėliau juose apsigyvena tik trumpam, kai būna mieste. Butą „432 Park Avenue“ dangoraižyje turi ir Jennifer Lopez.

Tačiau ne visi sutinka, kad aukščiausias daugiabutis stovi Niujorke. Dubajaus „Princess Tower“ irgi yra ne juokais aukštas – siekia net 413,4 metrus. Tai yra trečias pastatas Dubajuje pagal aukštį.

„Princess Tower“ buvo aukščiausiu pasaulio daugiabučiu, kol jo neaplenkė „432 Park Avenue“. Dabar jis – antroje vietoje. Užbaigtas 2012 metais jis iš karto prisipildė pačių turtingiausių regiono gyventojų. Tarp jų – ir narkotikų verslo magnatai, ir naftos pramonės atstovai, ir finansų sektoriaus rykliai. Žinoma, šis pastatas nėra toks aukštas kaip jį nukarūnavęs milžinas Niujorke, tačiau jis turi pranašumą.

„Princess Tower“ turi net 101 aukštą – 5 daugiau nei „432 Park Avenue“. Taigi, jei norite gyventi aukšte, kuris žymimas trimis skaitmenimis, turėtumėte traukti į Dubajų. Dar 6 „Princess Tower“ aukštai slepiasi po žeme.

Beje, iš 11 aukščiausių pasaulio daugiabučių, 7 stovi Dubajuje. Aukščiausias gyvenamasis pastatas Europoje – 301 metro aukščio „Capital City Moscow Tower“ Rusijoje. Šis pastatas nėra skirtas vien gyvenamosioms patalpoms, bet net jei ir būtų tik daugiabutis, pasauliniame sąraše užimtų tik 13-ą vietą.

Žinoma, nei vienas iš paminėtų pastatų nėra tikroji aukščiausia vieta, kurioje gyvena žmonės. Aukščiausios pasaulyje gyvenamosios patalpos yra 408 km aukštyje. Tai – Tarptautinė kosminė stotis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų