Argentinos spalvos: nuo masyvaus ledyno iki ugningojo tango

Pietų Amerikoje, tarp Andų viršukalnių ir Pietų Atlanto vandenyno esanti Argentina – valstybė, kuriai netrūksta žavesio. Miestai vilioja savo kolonijine architektūra, šurmuliuojančiomis aikštėmis, jaukiais restoranais, siūlančiais paskanauti gardžių kepsnių ir tradicinio gėrimo – matės, bei aistringais tango ritmais... Dienomis muzika skamba gatvėse, o vakarais visas veiksmas persikelia į uždarus klubus: tango, Argentinos gyventojams, tai ne tik išraiškos priemonė ar pramoga, tačiau ir gyvenimo būdas.
Ledynų nacionalinis parkas
Ledynų nacionalinis parkas / Shutterstock.com nuotr.

Ir tai – tik viena Argentinos pusė. Kita – kontrastų kupina gamta. Kokių tik peizažų šioje šalyje nėra! Nuo Patagonijos ledynų, iki didingų ugnikalnių. Nuo druskos dykumų, iki šniokščiančių krioklių. Nuo atogrąžų miškų, iki ledyninės kilmės ežerų ir kalvas dengiančių sniego paklodžių. „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių specialistai jums nori papasakoti tiek apie Argentinos kultūrinį gyvenimą ir miestus, tiek apie gražiausius šalies gamtos kampelius. Todėl šiame straipsnyje atrasite svarbiausių Argentinos lankytinų vietų sąrašą.

Ledynų nacionalinis parkas

Pažintį su Argentina siūlome pradėti nuo Patagonijos regiono pietvakariuose, netoli Argentinos ir Čilės pasienio esančio įstabaus saugomo gamtos kampelio – Ledynų nacionalinio parko (Parque Nacional Los Glaciares). Smaragdiniai ežerai, įspūdingos Andų viršukalnės ir masyvūs, vis dar besiplečiantys ledynai – tai vieta, kurios kraštovaizdžio grožis – hipnotizuoja.

Perito Morenas – tai vienas iš įspūdingiausių šiame parke saugomų ledynų. Jis užima net 250 km² plotą. Ledynas leidžiasi į Arhentino ežerą, taip suformuodamas natūralią užtvanką, skiriančią ežerą į dvi dalis. Įdomu tai, jog kas kelerius metus, spaudžiamas ežero vanduo pralaužia patį ledyną – sukeliamas įspūdingos griūtys. Ledo luitai, atskilę nuo pagrindinio ledyno, didžiule jėga krenta žemyn, sukeldami bauginantį trenksmą. Tai reginys, pritraukiantis galybę keliautojų iš viso pasaulio.

Dar viena Ledynų nacionalinio parko įžymybė – Ficrojus (Fitz Roy). Šiauriniame parko pakraštyje esantis kalnas, palyginus su kitomis Andų viršukalnėmis, – nėra labai aukštas (3,4 km). Tačiau jis vis tiek labai mėgstamas turistų bei iš skirtingų pasaulio kampelių atvykstančių fotografų. Kalno viršūnė – granitinė ir labai smaili. Ji, kone visą laiką, paskendusi puriuose debesyse, kurie Ficrojui suteikia papildomą žavesio ir mistikos prieskonį.

Shutterstock.com nuotr./Ficrojus, Patagonija
Shutterstock.com nuotr./Ficrojus, Patagonija

Buenos Airės

Pabuvoję didingame Patagonijos prieglobstyje, persikelkime į šurmuliuojantį miestą. Ir ne bet kokį, o Argentinos sostinę – Buenos Aires. Tai – dinamiškas ir veržlus miestas, žavintis tiek kolonijinius laikus menančiais pastatais, tiek šiuolaikiškais statiniais. Čia gausu siaurų gatvelių, erdvių aikščių, žaliuojančių parkų, spalvingų kvartalų.

Palermas (Palermo) – rajonas, esantis šiaurės rytinėje Buenos Airių dalyje. Tai – vienas iš gražiausių miesto kvartalų, turistus žavintis savo sodų ir parkų gausa. Jei viešėsite Buenos Airėse, nepatingėkite aplankyti Palermo rajone esančio Vasario 3-sios parko (Parque Tres de Febrero). Giraitės, rožių sodai, ežerai – puiki vieta ilgam pasivaikščiojimui ar piknikui. O netoliese įsikūręs ir japoniškas sodas, Buenos Airių zoologijos sodas, Galilėjaus planetariumas.

Shutterstock.com nuotr./Vasario 3-sios parkas, Palermas, Buenos Airės
Shutterstock.com nuotr./Vasario 3-sios parkas, Palermas, Buenos Airės

Dar vienas Argentinos rajonas, kurio neaplankyti būtų tikra nuodėmė – La Boka (La Boca). Rytinėje Buenos Airių dalyje esantis kvartalas garsėja savo kultūra, kuriai didelę įtaką kadaise padarė emigrantai iš Europos. Jaukios gatvelės, ryškiaspalviai pastatai, galybė muziejų, galerijų, dizainerių studijų, muzikos klubų – tai viso miesto kultūrinis centras. Ne veltui dauguma Buenos Aires reprezentuojančių nuotraukų – darytos būtent La Bokos rajone.

Shutterstock.com nuotr./La Boka
Shutterstock.com nuotr./La Boka

Gali nuskambėti kiek keistai, tačiau viešint Buenos Airėse verta aplankyti ir pagrindines miesto kapines – Rekoletos kapines (Recoleta Cemetery). Panašiai, kaip ir garsiosiose Paryžiaus Per Lašezo kapinės (Cimetière du Père-Lachaise), čia gausu skulptūriškų antkapių, meno kūriniais tapusių mauzoliejų. Turistų, šiose istorinėse Argentinos sostinės kapinės, netrūksta.

Shutterstock.com nuotr./Rekoletos kapinės
Shutterstock.com nuotr./Rekoletos kapinės

Žmonės čia atvyksta pasivaikščioti, apžiūrėti unikalius antkapius bei atrasti žymių Argentinos žmonių, tokių kaip šalies prezidentai, Nobelio premijos laureatai, muzikantai ir kt. kapus. Tiek didžiausias Jungtinės Karalystės transliuotojas BBC, tiek JAV televizijos transliuotojas CNN Rekoletos kapines įtraukė į gražiausių pasaulio kapinių sąrašus.

Igvasu krioklys

Kaip jau minėjome straipsnio įžangoje, Argentina – valstybė, galinti pasigirti unikaliu, kontrastų kupinu kraštovaizdžiu. Gamtos galią puikiai iliustruoja ties Argentinos ir Brazilijos riba šniokščiantis Igvasu krioklys (Iguazu).

Shutterstock.com nuotr./Igvasu krioklys
Shutterstock.com nuotr./Igvasu krioklys

Visos krioklio sistemos ilgis – beveik 3 km. Ne veltui vietiniai indėnai šį gamtos kūrinį praminė Igvasu vardu, kuris reiškia „didelį vandenį“. Krioklio vanduo krenta didžiule jėga, sukeldamas galybę purslų. Giedrą dieną juose lūžta saulės spinduliai, todėl aplink krioklį galima išvysti susidariusias vaivorykštes.

Argentinos pusėje – Igvasu krioklio viršutinė dalis. Todėl čia galima išvysti vandens srautą, kuris su didžiuliu trenksmu krenta žemyn. Norint pamatyti visą krioklio panoramą, reikia nuvykti į Brazilijos pusę.

Ušuaja

Ar kada nors susimąstėte apie paradoksą: mums, gyvenantiems šiaurinėje Europos dalyje, pietūs asocijuojasi su šiltu klimatu ir saule. Tačiau visiškai kitaip yra už pusiaujo: kuo tolyn į pietus, tuo oras atšiauresnis. Būtent šį pokytį galima pajusti keliaujant į Argentinos pietinę dalį, kuri pasitinka šaltuku ir vėjais.

Argentinos pietuose slepiasi ir piečiausiais įsikūręs miestas visame pasaulyje – Ušuaja (Ushuaia). Pirmieji žmonės čia apsigyveno dar prieš 10 tūkst. metų. Europiečiai šias žemes aplankė 1869 m. – čia buvo įkurta laikinoji gyvenvietė britų misionieriams. 1884 m. miestelis tapo nuolatos gyvenamas, o XX a. pirmojoje pusėje į jį buvo tremiami kaliniai.

Shutterstock.com nuotr./Ušuaja
Shutterstock.com nuotr./Ušuaja

Šiandien Ušuajoje gyvena maždaug 57 tūkst. gyventojų. Kiek piečiau yra dar vienas miestelis, Puerto Viljamsas (Puerto Williams), tačiau jis kur kas mažesnis (gyvena maždaug 2 tūkst. žmonių) – dėl šios priežasties Ušuaja dažniausiai įvardijama kaip piečiausias pasaulio miestas.

Pats Ušuajos miestelis – nedidelis ir jaukus. Būtent iš jo organizuojamos ekskursijos po apylinkes, kurios gali pasigirti kerinčiais peizažais: kalnai, atšiaurūs vėjai, sąsiauriai, pingvinų kolonijos – tai vaizdai, kurių Argentinos pietuose nestinga. Beje, būtent iš Ušuajos miesto organizuojami kruizai į tolimąją ledo žemę – Antarktidą.

Viešint Ušuajoje verta nuvykti į netoliese esantį Ugnies Žemės nacionalinį parką (Parque nacional Tierra del Fuego). 1960 m. įkurtas saugomas gamtos kampelis apima 630 km² plotą. Čia galima pasigrožėti subantarktiniais miškais, kalnais, slėniais, kriokliais, srauniomis upėmis. Teritorijoje gausu samanų, kerpių, paparčių, pelkių. Parke gyvena tokie laukiniai gyvūnai kaip pietų Andų elniai, andinės lapės, guanakai, ondatros, kondorai, smaragdinės papūgos, o pakrantėse aptinkami pingvinai.

Shutterstock.com nuotr./Ugnies Žemės nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Ugnies Žemės nacionalinis parkas

San Karlos de Bariločė

Argentinos Šveicarija – taip kartais juokais vadinamas šalies vakarinėje dalyje, netoli pasienio su Čile esantis San Karlos de Bariločės miestas (San Carlos de Bariloche) ir jo apylinkės.

Shutterstock.com nuotr./San Karlos de Bariločė
Shutterstock.com nuotr./San Karlos de Bariločė

Kodėl viešint šiame Argentinos kampelyje apima jausmas, lyg svečiuojantis Šveicarijoje? Žinoma, dėl gamtos. Didingos Andų viršukalnės ir šiltuoju sezonu žaliuojančios pievos atrodo tarytum Šveicarijos Alpės. Tačiau tai dar ne viskas: Bariločės miestas (taip jis vadinamas sutrumpintai) – vienas iš svarbiausių slidinėjimo kurortų ne tik Argentinoje, tačiau ir visame Pietų Amerikos žemyne. Geriausios trasos įkurtos ant Katedralio kalno (Cerro Catedral). Beje, nuo šio kalno atsiveria ir įstabi panorama į kitas viršukalnes bei ramiai tyvuliuojantį Nahuel Huap ežerą.

Shutterstock.com nuotr./San Karlos de Bariločė
Shutterstock.com nuotr./San Karlos de Bariločė

Na, o šiltuoju sezonu San Karlos de Bariločės miestas vilioja tuos turistus, kurie mėgsta žygius į kalnus ir miškus, nori pasilepinti poilsiu kaimyninių ežerų paplūdimiuose ar užsiiminėja sportine žūkle. Miestelyje taip pat yra ir katedra, teatras, biblioteka, rotušė, sanatorijos, muziejus – tad čia tikrai yra ką nuveikti tiek vasaros, tiek žiemos laikotarpiu.

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Argentiną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai