Už iniciatyvą sausio 25–31 dienomis streikuoti balsavo dauguma iš beveik 1 tūkst. oro vežėjos darbuotojų, prieš balsavimą atmetusių paskutinį vadovybės pasiūlymą.
TAP pranešime nurodė, kad streikas jai atsieis maždaug 48 mln. eurų. Bendrovės skaičiavimais, dėl streiko bus sujaukti maždaug 156 tūkst. keleivių planai.
TAP aiškina, kad darbo užmokesčio mažinimas, atleidimai ir kai kurių orlaivių pardavimas yra būtinos priemonės siekiant pagerinti skolų slegiamos oro vežėjos, kuri 2020 metais buvo renacionalizuota, finansinę padėtį.
Tokias 3,2 mlrd. eurų vertės restruktūrizavimo plano įgyvendinimo sąlygas nustatė Europos Sąjunga (ES). Tačiau TAP pilotų profsąjunga užginčijo šį planą.
Darbuotojų pasipiktinimas dar padidėjo, kai gruodį paaiškėjo, kad viena ministro pirmininko Antonio Costa vyriausybės narė gavo 500 tūkst. eurų išeitinę išmoką, kai pernai atsistatydino iš TAP valdybos.
Kilus skandalui, jaunesnioji finansų ministrė Alexandra Reis buvo priversta atsistatydinti. Trauktis teko ir infrastruktūros ministrui Pedro Nunesui Santosui bei jo pavaduotojui Hugo Santosui Mendesui.