Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše atsidūrė trys Europos šalys, Slovėnija – išbraukta

Penktadienį atnaujintame paveiktų šalių ir regionų sąraše liko Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, Lichtenšteino ir Šveicarijos trejetukas bei trečiosios šalys. Tai reiškia, kad nuo pirmadienio, gruodžio 28 d., atvykstantys iš šių šalių arba per jas keliaujantys žmonės privalės izoliuotis 10 dienų arba atlikti tyrimą dėl koronaviruso (COVID-19).
Tarptautinis Kauno oro uostas
Tarptautinis Kauno oro uostas / VSAT archyvo nuotr.

Tyrimas su gautu neigiamu atsakymu galėtų būti atliktas ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą. Tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau izoliacija yra privaloma iki tol, kol bus gautas neigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas.

SAM primena, kad Jungtinėje Karalystėje nustačius naują COVID-19 ligos mutaciją, dėl kurios, manoma, virusas greičiau plinta, sekmadienį, gruodžio 20 d., šalies Vyriausybė uždraudė visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės. Be to, iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės atvykusiems žmonėms negalioja jokios numatytos izoliacijos išimtys – izoliuotis arba atlikti tyrimą privalo visi iš šios šalies atvykę keliautojai. Su ministro įsakymu, kuriame į paveiktų šalių sąrašą įtraukiama visa Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, galite susipažinti čia.

Lyginant su praėjusios savaitės duomenimis, iš paveiktų šalių ir regionų sąrašo buvo išbraukta Slovėnija.

Atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, šalys yra skirstomos į žaliąją, geltonąją, raudonąją ir pilkąją zonas. Lietuvai esant raudonojoje zonoje, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios valstybės ir regionai.

Į pilkąją zoną patenka valstybės, kurios nepateikia duomenų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui (ECDC) arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų.

Į pilkąją zoną taip pat patenka ir visos trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius.

Iš paveiktų šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso (COVID-19) testą ir gautą neigiamą atsakymą.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Koronaviruso tyrimas
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Koronaviruso tyrimas

Atkreiptinas dėmesys, jog tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau izoliacija yra privaloma iki tol, kol bus gautas neigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas. Iš trečiųjų šalių atvykę užsieniečiai tyrimo rezultatų atsivežti negali, o turi izoliuotis arba atlikti tyrimą Lietuvoje. Tačiau, net ir turint neigiamą tyrimo rezultatą, rekomenduojama 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą apriboti kontaktų skaičių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose. Turėjusiais sąlytį nelaikomi per paveiktas šalis keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje ir prieš patenkant į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą), o kitais atvejais – ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento privalo užsiregistruoti NVSC.

Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

Paveiktų šalių virtualų žemėlapį, kurį pagal šviesoforo principą rengia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras, galima stebėti ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?