Atostogos užsienyje: gydymas kainuoja tiek, kiek visa kelionė?

Lietuvos gyventojų išlaidos atostogoms užsienyje pastaraisiais metais mažėja. Per vieną kelionę jas stengiamasi sutalpinti į vidutiniškai 470 eurų. Tačiau nutikus nelaimei – patyrus traumą ar susidūrus su kitomis sveikatos problemomis – antra tiek gali atsieiti gydymas, rašoma pranešime spaudai.
Europos sveikatos draudimo kortelė
Europos sveikatos draudimo kortelė / 123rf.com

Išlaidos gydymui įprastai svyruoja iki 700 eurų

Statistikos departamento duomenimis, pastaruoju metu per vieną išvyką į užsienio šalį vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai išleidžia apie 470 eurų.

„Nors atostogoms užsienyje lietuviai stengiasi išleisti iki 500 eurų, dėl per kelionę atsiradusių neplanuotų išlaidų gydymui, bendra atostogoms išleista suma gali gerokai padidėti. Mūsų sukaupti duomenys rodo, jei keliaujant po Europą prireikia medikų pagalbos, gydymo kainos įprastai svyruoja nuo 200 iki 700 eurų. Tokiu atveju kelionė gali atsieiti net dvigubai daugiau, nei vienas gyventojas vidutiniškai išleidžia per kelionę“, – sako Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas.

Žarnyno infekcija – dažniausia kelionių liga

Kartais netikėta trauma kelionės metu gali reikšti ne tik kelionės pabaigą, bet ir dar didesnius nuostolius. „Neseniai turėjome įvykį Pietryčių Azijoje, kuomet klientui susižalojus prireikė skubios operacijos, vėliau dėl to teko pakeisti lėktuvo bilietus. Šiuo atveju išmoka siekė daugiau kaip 14 tūkst. eurų. Taip pat esame užfiksavę atvejį, kuomet per savaitgalio kelionę klientė, paslydusi ant ką tik išplautų grindų, patyrė rankos lūžį. Gydymo išlaidos tuomet siekė 2 tūkst. eurų“, – prisimena M. Balinskas.

Pasak eksperto, per atostogas keliautojus dažniausiai vargina žarnyno infekcijos ir panašūs negalavimai, kurie atsiranda dėl netinkamo vandens ar suvalgyto neįprasto maisto. Keliaujantys į egzotiškas šalis su malonumu ragauja įvairiausius patiekalus, kurie ne visada yra jiems įprasto skonio. Taip pat nesilaiko pateikiamų rekomendacijų vandenį pirkti buteliukuose, o geria ne itin kokybišką vandenį iš čiaupo.

„Kiti susirgimai, tokie kaip gerklės, galvos skausmas, pakilusi temperatūra, pasitaiko nepriklausomai nuo pasirinktos šalies. Planuojant kelionę, svarbu pasidomėti, kiek kainuoja gydymas atostogoms pasirinktoje šalyje, nes kartais net ir paprasčiausias susirgimas gali kainuoti apie 800 eurų“, – sako M.Balinskas.

Kaip atlyginamos gydymo išlaidos?

Jei turint kelionės draudimą užsienyje prireikia gydytojų pagalbos, svarbu gydymo įstaigoje pateikti draudimo sutarties kopiją ir informuoti draudimo kompaniją apie susirgimą ar traumą. Paprastai užsienio ligoninės darbuotojai patys susisiekia su draudimo kompanija dėl išlaidų atlyginimo ir jai pateikia visus reikiamus dokumentus.

„Jei susirgimas nėra rimtas ir medicininių paslaugų kaina nedidelė, rekomenduojame negaišti atostogų laiko laukiant kol ligoninė išsiųs užklausą draudimui bei gaus atsakymą dėl išlaidų atlyginimo ir šią sumą sumokėti patiems. Tokiu atveju, grįžus į Lietuvą, būtina kreiptis į draudimo bendrovę ir pateikti medicininius dokumentus, sąskaitą bei sąskaitos apmokėjimą patvirtinantį dokumentą“, – primena M.Balinskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų