Atveriami pažintiniai takai: štai naujausi ir įdomiausi

Švelnėjant karantinui, „Keliauk Lietuvoje“ kolektyvas pranešime spaudai siūlo pasižvalgyti ne tik po žinomiausius, daugelio jau aplankytus takus, skirtus pažinimui ir edukacijai, bet pristato ir šio sezono naujienas.
Šilėnų pažintinis takas
Šilėnų pažintinis takas / „Nesėdėk namuose“ nuotr.

Vyriausybei įgyvendinant karantino draudimų švelninimo planą, nuo pirmadienio lankytojams atveriami pažintiniai ir mokomieji takai, parkai bei zoologijos ir botanikos sodai, esantys atvirose lauko erdvėse. Taip pat atnaujinamos laisvalaikio pramogos atvirose erdvėse. Lankytojai negalės patekti tik į apžvalgos bokštus, kurie dėl siaurų konstrukcijų vis dar kelia grėsmę smalsuolių sveikatai. Tuo pačiu metu žinių, atradimų, istorijos, meno išsiilgusiems lietuviams atidaromi muziejai ir bibliotekos.

„Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Lietuva aktyvų turizmo sezoną pradeda atsinaujinusi – nauji turizmo objektai, nauji viešbučiai, kempingai, sodybos, atnaujinti muziejai, pramogų parkai, nauji pažintiniai takai, naujos pramogos. Kai ką galime lankyti jau nuo šiandien, kai kam pamatyti ir išbandyti dar reikia palaukti karantino pabaigos. Lietuvos gyventojai itin mėgsta pažintinius takus, keliavimas jais yra vienas populiariausių aktyvaus laisvalaikio leidimo gamtoje būdų. Takų mūsų šalyje daugiau nei šimtas ir jie yra pačiose gražiausiose vietose – nacionaliniuose, regioniniuose parkuose. Laikantis atsargumo kviečiame keliauti ir naujais takais visoje Lietuvoje“, – sako „Keliauk Lietuvoje“ produktų ir rinkodaros vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Sveikatos takai

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Pajūrio regioninis parkas kviečia pasivaikščioti takais.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Pajūrio regioninis parkas kviečia pasivaikščioti takais.

Tokių takų Lietuvoje dar nebuvo – žingsniuojant vienu iš trijų sveikatos takų Pajūrio regioniniame parke lankytojai informacinėse lentelėse gali sekti, kiek kalorijų jau sunaudojo. Netoli Klaipėdos pajūryje įrengta Karklės–Kalotės pajūrio miško sveikatos takų sistemą sudaro trys žiediniai takai: Raudonasis takas, Geltonasis, Mėlynasis. Bendras jų ilgis – 12 km. Pradėti vaikščioti sveikatos takais galima nuo Pajūrio regioninio parko direkcijos aikštelės. Daugiau apie taką čia.

Šilėnų pažintinis takas

Akmenimis grįstas kelias į dvarą, etnografinis kaimas, kuriame prieš 200 metų pradėtos rišti verbos, Naujosios Rėvos piliakalnis, sūpuoklės poilsio aikštelėje, lietuviškų orchidėjų pelkė... Itin įvairus ir atraktyvus takas įrengtas Neries regioniniame parke. Jo ilgis – 6 km. Daugiau apie taką čia.

Sirvėtos pažintinis mokomasis mitologinis takas

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pažintinis mitologinis takas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pažintinis mitologinis takas

Retas kuris pažintinis takas yra taip apgyvendintas – čia galima sutikti ir Maumą, ir Zuikių dievą, ir Ežerinį. Iš viso Šventos miške – 17 senųjų lietuvių dievų bei mitologinių būtybių. Be to, šis apie kilometro ilgio takas skamba – einant juo galima groti įrengtais paslaptingai skambančiais instrumentais. Daugiau apie taką čia.

Pažintinis takas „Maironio kelias padubysiu“

Dubysos regioninio parko direkcijos nuotr./Maironio kelias Padubysiu
Dubysos regioninio parko direkcijos nuotr./Maironio kelias Padubysiu

Dubysa laikoma viena gražiausių Lietuvos upių. Būtent prie jos garsus Lietuvos poetas Maironis sėmėsi įkvėpimo. Takas leidžia grožėtis Dubysos regioniniu parku, upių Luknės ir Lelykos slėniais. Čia yra įrengti informaciniai stendai, lieptai per upes, taip pat pastatytas nedidelis medinis apžvalgos bokštas. 13 km ilgio trasa, tinkanti ir pėstiesiems, ir dviratininkams prasideda nuo Dubysos regioninio parko Lankytojų centro Kaulakiuose tęsiasi iki Betygalos. Daugiau apie taką čia.

Anykščių šilelio eko basų kojų takas

„Nesėdėk namuose“ nuotr./Anykščių šilelio eko basų kojų takas
„Nesėdėk namuose“ nuotr./Anykščių šilelio eko basų kojų takas

Lietuvoje itin populiarėja basakojų takai, t.y. takai, kuriais turi žengti nusispyręs batus, kad padai pajustų skirtingus paviršius. Einant Anykščių šilelio eko basų kojų taku ne tik reikia įveikti kankorėžių, akmenukų ar smėlio atkarpas, bet ir pelkės ruožą! Be to, palei 1,2 km taką – A.Baranausko poemos „Anykščių šilelis“ ištraukos. Daugiau apie taką čia.

Amalvos pelkės pažintinis takas

Vienoje didžiausių Suvalkijos pelkių – trumpiausias pažintinis takas Lietuvoje. Jo ilgis siekia vos 121 metrą, tad eidami juo tikrai nepavargsite. Keliaudami tokiu trumpu taku susipažinsite su Amalvos pelkės gyvūnija ir augalija. Daugiau apie taką čia.

Pažintiniai takai aplink ežerus

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šeirės pažintinis takas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šeirės pažintinis takas

Dažną ežerą Žemaitijoje juosia takas, kuriuo pėsčiomis galima apeiti visą pakrantę.

7 km ilgio Šeirės pažintinis takas vingiuoja Žemaitijos nacionaliniu parku, palei Platelių ežerą. Germanto ežero pažintinis takas veda pro Lietuvos tūkstantmečio parką, o savęs pažinimui čia įrengtas lauko akmenų energetinis labirintas, susidedantis iš 1000 žingsnelių. Ilgio pažintinis takas įrengtas aplink visą Ilgio ežerą. Dalį pažintinio tako sudaro pojūčių (basakojų) takas. Daugiau apie takus čia.

Gaujos mokomasis takas

„Pamatyk Lietuvoje“ nuotr./Gaujos mokomasis takas
„Pamatyk Lietuvoje“ nuotr./Gaujos mokomasis takas

Tai – vienintelis pažintinis takas Lietuvoje, į kurį reikia pasiimti pasą, mat tenka pravažiuoti pasienio ruožą su Baltarusija. Dieveniškių regioninis parkas, kuriame įrengtas takas, yra vadinamajame „Lietuvos apendikse“ – Šalčininkų rajone. Beveik dviejų kilometrų ilgio take per Gaujos upės slėnį – 18 stotelių su informaciniais stendais apie saugojamus augalus, gyvūnus, paukščius. 2004 m. Gaujos mokamasis takas buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Daugiau apie taką čia.

Atnaujintą informaciją apie pažintinius takus galite rasti čia.

„Keliauk Lietuvoje“ primena, kad keliaujant po Lietuvą – ir gamtoje, ir miestuose ar miesteliuose – būtina laikytis Vyriausybės teikiamų rekomendacijų.

  • Vis dar privaloma dėvėti apsaugos priemones – veido kaukes ar respiratorius.
  • Viešose vietose pasirodyti leidžiama ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius.
  • Būtina laikytis saugių atstumų.
  • Golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose ir panašiose laisvalaikio pramogų vietose tarp asmenų ar asmenų grupių turi būti išlaikytas 10 metrų atstumas.
  • Lankytinose vietose atvirose lauko erdvėse bei muziejuose ir bibliotekose privaloma laikytis mažiausiai 2 metrų atstumo nuo kitų lankytojų ar lankytojų grupių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis