Vokietija, kaip ir Lietuva, šį rudenį sulaukė stebėtinai šiltų orų. Visgi, gamtos virsmas neišvengiamas – miškai jau nusidažė nuostabiausiomis spalvomis: raudona, oranžine ir geltona. Lapkritį paprastai jie ypač gražiai spindi, kai gražius Vokietijos kraštovaizdžius skalauja šilta auksinės spalvos rudens saulė.
Pasirinkus tinkamą kryptį, ypač intensyviai spalvomis nusidažę bukų, klevų ar ąžuolų miškai paliks neišdildomus įspūdžius. Pranešime spaudai keltų operatorius DFDS siūlo į savo planus įtraukti 6 vietas – nuo kalnų pietuose iki stebėtiną reginį rudenį sukuriančios Baltijos jūros pakrantės.
Vaiduoklių miškas (Meklenburgas-Pomeranija)
Galima pasidžiaugti, kad Baltijos jūra yra gan rami ir nepažįsta galingų audrų. Tačiau ir esamų stiprių vėjų pakako, kad viename iš Vokietijos paplūdimių sukurtų pribloškiantį vaizdą. Prie Baltijos jūros kurorto Nynhageno, esančio už 200 km nuo lietuviams lengvai pasiekiamo Kylio jūrų uosto, plyti „miškas-vaiduoklis“ – kreivų kamienų miškas.
170 metų amžių siekiantys ąžuolai, uosiai ir bukai savo keistomis formomis sukuria paslaptingą reginį, o rudenį tampa gražiausiais pasivaikščiojimų palydovais. Jų stebinančius kamienus išvysti galima pėsti ar dviračiais leidusis 7,5 km ilgio trasa nuo Varnemiundės. Vėjo lenkiami medžiai, rudenėjančios jūros bangos ir ištuštėję paplūdimiai po vasaros dovanos fantastiško grožio progas nuotraukoms.
Fischland-Darß-Zingst (Meklenburgas-Pomeranija)
Netoliese galima aplankyti dar vieną kerinčią vietą. 45 km ilgio Fischland-Darß-Zingst pusiasalis pačių vokiečių dėl savo balto kaip pudra smėlio paplūdimių vadinamas „vokiškaisiais Karibais“ ir driekiasi Baltijos jūros pakrantėje.
Vakarų Pomeranijos marių kraštovaizdžio nacionalinis parkas privers greičiau plakti kiekvieno gamtos mylėtojo širdį, mat čia rudenį džiugina ne tik gelstančių medžių spalvos, bet pusiasalyje vyksta ir ypatingas reginys. Iš kelių Barter Bodeno vietų galima stebėti, kaip milžiniškas skaičius gervių susirenka ir ilsisi nacionaliniame parke, o paskui kartu išskrenda į savo žiemavietes Afrikoje ir Pietų Europoje. Priskaičiuojama, kad čia jų apsilanko net apie 70 tūkst.
Vakarų Pomeranijos marių kraštovaizdžio nacionalinis parkas privers greičiau plakti kiekvieno gamtos mylėtojo širdį.
Gyvūnų mylėtojai taip pat gali išvysti žavingą šou ir ant žemės: rudenį prasideda elnių rujos sezonas. Tada patinai įsitraukia į poravimosi kovas, kad sužavėtų savo išrinktąją. Jei pasiseks, galėsite net pamatyti galingus gyvūnus, kurie keliauja per marių kraštovaizdį.
Diubeno dykra (Dübener Heide) (Saksonija-Anhaltas / Saksonija)
Diubeno dykros kraštovaizdis, plytintis tarp Saksonijos-Anhalto ir Saksonijos, yra ne tik didžiausias mišrus miškas šalyje, bet ir jauniausias gamtos parkas Vokietijoje. Tai puiki vieta žygiams pėsčiomis ar dviračiais, mat bendras maršrutų ilgis siekia apie 500 kilometrų. Natūraliose pelkių teritorijose ir vandens kraštovaizdžiuose gyvena gervės, laukinės žąsys, upiniai bebrai ir net taurieji elniai, kuriuos, turint šiek tiek sėkmės, galima taip pat pamatyti.
Sveikatingumo užsiėmimų galima imtis Bad Düben arba Bad Schmiedeberg kurortuose, taip pat galima apžiūrėti karališkąsias įžymybes Reinharzo rūsio pilyje arba Hartenfelso pilyje. O Eilenburgas idealiai tinka kelionei su vaikais – čia yra gyvūnų parkas, taip pat Rubiconpark aukštų ir žemų virvių trasa.
Eltzo pilis (Reino kraštas-Pfalcas)
Čia galite šiek tiek pasinerti į viduramžius: Eltzo pilis yra vienas garsiausių ir gražiausių pilių kompleksų Vokietijoje. Pilis ant kalvos Reino krašte-Pfalce stovi įspūdingoje vietoje ant uolos – 129 metrų aukštyje virš slėnio. Ją supa tankus miškas, o aplinkui nematyti nė vieno modernaus pastato.
Dėl 8–35 metrų aukščio gyvenamųjų bokštų, erkerių, pusrūsių ir bokštelių pastatas tarsi įkūnija, kaip daugelis mūsų įsivaizduoja tikrą viduramžių riterių pilį. Jos sienos nuo pat pastatymo XII a. niekada nebuvo pralaužtos jėga, o visiškai išlikęs kompleksas nuo pat jo pastatymo priklauso vienai šeimai.
Tuo tarpu pilį supantys miškai rudenį ypač ryškiai suspindi. Medžių lapija miškingus kalnų šlaitus maudo išraiškingoje spalvų jūroje su raudonais, geltonais, oranžiniais ir žaliais tonais. Kraštovaizdžio grožio nesumenkina net lietus: kai iš pilko rūko šydo iškyla Eltzo pilies bokštai, šis vaizdas panardina į stebuklingą atmosferą.
Švabijos Alpės (Badenas-Viurtembergas)
Švabijos Alpės – tai tikra rudens magija, nesvarbu, kokia transporto priemone keliaujate. Pėsčiomis jūsų laukia platus pėsčiųjų takų tinklas. Jie nuves jus prie puikių apžvalgos uolų ant Albtraufo šlaito, kurio aukštis siekia iki 1000 metrų. Jie veda vingiuotais takais per viržynus ir pro skaisčiai mėlynus šaltinius. O miškai su paslaptingomis uolomis rudenį nušvinta visomis gražiausiomis spalvomis. O kur dar įspūdingoji Hohencolernų pilis!
Nesate žygių pėsti gerbėjai? Ne bėda – čia siūloma daugybė dviračių maršrutų: tiek vienos dienos, tiek kelių dienų kelionių, skirtų šeimoms su vaikais, el. dviračiams ar sportiškiems kalnų dviračių mėgėjams. O tiems, kurie mėgsta automobiliu važinėti po apylinkes, auksinį rudenį taip pat patiks – „Švabijos Alpių kelias“ driekiasi daugiau kaip 200 km ir veda per jaukius kaimelius bei nuostabius kraštovaizdžius.
Juodasis miškas (Badenas-Viurtembergas)
Švarcvaldo (pažodžiui iš vokiečių kalbos tai reiškia „juodąjį mišką“) kalnų masyve yra daugybė nuostabių miškų, kurie po vasaros virsta spalvingu rudens rojumi. Gamta čia neįtikėtinai įvairi, todėl žygiai po miškus ir kalvas suteiks visą puokštę įspūdžių, o kaimeliai pavergs jaukumu ir žymiojo Švarcvaldo pyrago skoniu.
Švarcvalde taip pat rasite daug šniokščiančių krioklių, o kai kuriuose ežeruose, pavyzdžiui, Schluchsee, galima plaukioti baidarėmis ar irkluoti. Jei norite tingiai atsipalaiduoti, Švarcvalde taip pat rasite daugybę galimybių – čia netrūksta masažų ar sveikatingumo programų pasiūlymų. Beje, rudenį Švarcvalde nuolat vyksta tradiciniai renginiai, kurie atneša džiaugsmo visai šeimai: derliaus mugės, pasakų dienos, chrizantemų bei vyno festivaliai.