A.Mockus 15min papasakojo apie Sirijoje patirtus nuotykius, labiausiai sukrėtusius dalykus ir gyvenimą tarp miestų griuvėsių. Taip pat keliautojas pasidalijo įspūdžiais iš šalia esančio Libano, kurį teko kirsti įvažiuojant ir grįžtant iš Sirijos.
„Stengiuosi visur apsilankyti, kur tik yra galimybė. Į tokią Turkiją ar Egiptą gali bet kada nuskristi, o į Siriją kelionių agentūros tikrai nesiūlys keliauti“, – pokalbio pradžioje pabrėžė jis.
Turbūt buvo pirmieji lietuviai į Siriją atvykę karo metu
Pasak A.Mockaus, jis kartu su bendraminčiais šią kelionę pradėjo rugsėjo 3 d., žinoma, į tokią šalį tiesioginių skrydžių nėra, tad pirmiausiai reikėjo skirsti į Stambulą.
Į Siriją atvažiuodavo apie 2 milijonus turistų, o pernai buvo tik tūkstantis.
„Iš Stambulo keliavome į Libano sostinę Beirutą, o kitą dieną autobusu išvykome į Damaską – į Sirijos sostinę. Kelionė link Damasko neprailgo – panašiai kaip iš Kauno į Klaipėdą, tačiau laukė ganėtinai ilgos procedūros įvažiuojant į šalį. Kokias geras 3 val. praleidome pasienyje kol viską susitvarkėme, kol gavome vizas. Keliaujant buvo reikalaujami COVID-19 testai, bet jų rezultatų ar skiepų įrodymo net nepaprašė. Įvažiavimas įvyko be didelių trikdžių. Į Damaską atvykome vėlai vakare“, – sakė rugsėjo 16 d. iš Sirijos į Lietuvą sugrįžęs klaipėdietis.
Keliautojo teigimu, atvykus į Damaską atrodė, kad tai kitas pasaulis.
„Sakome, kad pas mus brangsta elektra, bet kai įvažiuoji į kitą šalį ir tau pasako, kad mes elektrą turime tik 4 val. per parą, o likusios 20 val. yra tavo asmeninis rūpestis, tada supranti, kad dar ne taip blogai gyvename, – prisiminimais iš kelionės dalijosi A.Mockus.
– Turbūt buvome pirmieji lietuviai į šią šalį atvažiavę karo metu. Statistika dabar įdomi: jeigu žiūrint iki karo – į Siriją atvažiuodavo apie 2 milijonus turistų, o pernai buvo tik tūkstantis.“