Sėkmingai Atlanto bangas įveikusią „Lituanicą“ nuvyko sutikti ir 15min komanda. Apie tai, kodėl valtis buvo atvežta būtent į Šiaulius, kur ją vėliau galės pamatyti Lietuvos žmonės ir kaip dabar jaučiasi jau legenda tapęs A.Valujavičiaus, sužinojome iš jo paties.
„Namai grįžo pas mane“
Paklaustas apie tai, kaip šiuo metu jaučiasi, A.Valujavičius šypsodamasis atsakė: „Šiuo atveju namai grįžo pas mane, ne aš į namus. Geras jausmas.“
Anot keliautojo, panašu, kad valties būklė gera, viskas atrodo savo vietose, niekas nesupelijo. „Buvo šiek tiek baimių, ar nesupelys, nes vis tiek nepavyksta visko vienu ypu išsausinti. Aišku, Majamyje šiltos oro sąlygos, tai kaip ir pasisekė. Panašu, kad viskas gerai, – sakė kaunietis.
– Paskui pasijungsime akumuliatorius ir prasitestuosime įrangą. Pasižiūrėsime, ar nieko nenutiko, bet turbūt, kad viskas gerai. Išorinių požymių irgi niekur nieko nėra. Valtis buvo tvarkingai prikalta konteineryje.“
Pasak A.Valujavičiaus, „Lituanica“ iš JAV išvyko maždaug balandžio pabaigoje. „Tai ji gerą mėnesį ir keliavo. Kažkaip greitai. Atrodė, kad kol atkeliaus, praeis du mėnesiai, nes konteineris gi gali kažkur užstrigti“, – svarstė jis.
„Lituanicą“ paskolins muziejui
A.Valujavičiaus teigimu, dabar „Lituanicą“ jis gabens į Kauną, pradžioje – į sandėlį.
„Ją išsivalysiu, išsikrausiu daiktus. Dalį daiktų atiduosiu šeimai, nes joje yra ir šeimos daiktų. Kam gabenti lėktuvu, jei juos gali sudėti į valtį. Tada planuoju liepos mėnesį ją vėl įsileisti į Kauno marias, valtis iki rudens pabaigos pabus Kauno jachtklube, o paskui matysime dėl ekspozicijos, kur bus galima ją pasistatyti prieš filmą, – pasakojo keliautojas.
– Po filmo premjeros, kuri bus sausio mėnesį, valtį duosiu Lietuvos jūrų muziejui. Ten ji stovės kaip eksponatas ir žmonės ją galės lankyti, apžiūrėti.“
Anot keliautojo, „Lituanica“ Lietuvos jūrų muziejuje bus neribotą laiką.
„Ten ji bus tol, kol man vėl prireiks, – sakė A.Valujavičius.
Muziejuje valtis bus todėl, kad ją galėtų pamatyti žmonės.
– Valties nedovanoju, neatiduodu. Aš esu jos savininkas. Jos niekam neperleidžiu. Tiesiog muziejuje valtis bus todėl, kad ją galėtų pamatyti žmonės. Bus tokia atrakcija. Ir man gerai, ir jiems gerai. Tai kol kas tokie planai.“
A.Valujavičiaus valtis matė daug kelionių
Paklaustas apie tai, kodėl „Lituanica“ atsidūrė būtent Šiauliuose, A.Valujavičius nurodė, kad valties iškrovimą šiame mieste parekomendavo vežėjai. „Iš kitos pusės – Šauliai man arčiau, negu važiuoti į Klaipėdą. Tai tiesiog elgiausi pagal rekomendacijas, – akcentavo keliautojas.
Anot jo, ši valtis keliauja nebe pirmą kartą, todėl tikrai nebaisu ją iš Šiaulių gabenti į Kauną.
„Ši valtis transportuota ne pirmą kartą. Beje, aš juk jau esu ketvirtas jos savininkas. Ji jau per savo gyvenimą yra nemažai kartų transportuota, – sakė A.Valujavičius. – Valtis buvo pagaminta 2017 m. – tais pačiais metais, kada aš pabaigiau universitetą. Tad jai jau yra šešeri metai.“
Tai yra tikras žygdarbis
A.Valujavičiaus valtį į Lietuvoje iškrauti pasisiūlė šalia Šiaulių esanti įmonė „Autogedas“, kuri užsiima automobilių restauracija, laivų remontu, atnaujinimu ir net gamyba.
A.Valujavičius jau yra žmogus legenda.
Anot šios įmonės vadovo Gedimino Kairio, jo kolega turi įmonę Amerikoje, kuri vykdo pakrovimo darbus. „Mes vykdome iškrovimo darbus, o kadangi A.Valujavičius jau yra žmogus legenda, ir aš pats labai vertinu sportą, ir tokius žmones, mielai prisidėjau prie „Lituanicos“ iškrovimo darbų“, – sakė pašnekovas.
Pasak G.Kairio, dėl valties parvykimo į Lietuvą buvo atsiradę smulkių nesklandumų, tačiau viską pavyko sutvarkyti. „Kita vertus pati muitinė prisidėjo prie valties pargabenimo, nes visgi tai yra tikras žygdarbis. Viskas įvyko gana sklandžiai“, – akcentavo G.Kairys.
Primename, kad irklinę valtį A.Valujavičius įsigijo iš britės Jasmine Harrison, kuri perplaukusi Atlanto vandenyną tapo jauniausia tai padariusia moterimi pasaulyje. Taip padariusi ji užfiksavo Guinnesso rekordą.
Tuo tarpu per 121 dieną perplaukęs vandenyną irkline valtimi nuo žemyninės Europos iki žemyninės Šiaurės Amerikos dalies kaunietis A.Valujavičius tapo pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.