– Ernestai, papasakokite apie save ir savo veiklą.
– Esu kaunietis, kurį visada į priekį vedė smalsumas ir domėjimasis kultūrų įvairove. Gyvenimas Danijoje, Čekijoje, Australijoje ir Nepale mane išmokė pažinti pasaulį ne tik per geografiją, bet ir per žmonių tradicijas, virtuvę bei kasdienybę. Būtent kelionės ir gyvenimas skirtinguose kraštuose sužadino mano aistrą arbatai – šiam universaliam, tačiau taip subtiliai kintančiam gėrimui, atspindinčiam skirtingų arbatos regionų dvasią.
Dešimtmetį užsiimu rūšinės arbatos verslu, dirbdamas su mažais autentiškais ūkiais, kurie puoselėja tradicinius gamybos metodus. Per šį laiką mano kelionė arbatos pasaulyje nesustojo ir išsiplėtė į kombučios gamybą. Kurdami kraftinę kombučią, kartu su komanda siekiame sujungti arbatos kokybę, fermentacijos meną ir inovatyvų požiūrį į natūralų gėrimą, kuris įkvėptų ir gaivintų.
Laikau save arbatos modernistu, siekiančiu sujungti šimtmečių senumo arbatos tradicijas su inovatyviais pateikimo būdais ir formomis, kad rūšinė arbata taptų neatsiejama kasdienybės dalimi ir atspindėtų šiuolaikinio žmogaus dinamišką gyvenimo būdą.
– Kaip jūsų gyvenime atsirado arbatos ūkiai, arbatos verslas ir pan.?
– Studijuodamas visuomenės sveikatą, pasirinkau globaliosios sveikatos kryptį, kurioje norėjau specializuotis į trečiąsias pasaulio šalis ir jas kamuojančias sveikatos problemas.
Norėdamas geriau susipažinti su situacija, keliavau po skirtingas Azijos šalis, kur praleidau daugiau nei pusmetį. Per tą laiką teko sutikti nemažai žmonių, dirbančių arbatos plantacijose, ir susipažinti su uždarbiu, kurį šie žmonės gauna.