Bendras balandžio mėnesio skrydžių skaičius Lietuvos oro erdvėje, palyginus su pernai balandžio mėnesiu, mažėjo 80,7 proc. ir sudarė 4243 skrydžius, o tranzitinių skrydžių skaičius mažėjo 79,4 proc. (3377 skrydžiai).
„Vertindami Lietuvos situaciją ir lygindami ją su kitomis Eurokontrolės aptarnaujamomis šalimis, galime pastebėti, kad skrydžių skaičiaus mažėjimas yra vienas mažesnių. O balandžio mėnesio pabaigoje pastebima nežymi skrydžių augimo tendencija ir numatomas skrydžių atnaujinimas, leidžia tikėtis, kad nuosaikus skrydžių augimas išliks, ir liepos mėnesį galėsime džiaugtis padidėjusiais skrydžių srautais.
Tačiau nepriklausomai nuo skrydžių skaičiaus, įmonė deda ir dės visas pastangas, kad būtų užtikrinta skrydžių sauga ir Lietuvos, Europos bei kitų šalių žmones pasiektų lėktuvais skraidinamos vienkartinės kaukės, respiratoriai, kostiumai ir kitos apsaugos nuo COVID-19 priemonės, o krovinius ir žmones skraidinantys pilotai bei lėktuvų įgulos saugiai pasiektų namuose likusias šeimas", - sako VĮ „Oro navigacija" laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas Marius Beliūnas.
Balandžio mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 893 skrydžius. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauti 797 skrydžiai, trečioje vietoje Kinija – aptarnauta 379 skrydžiai.
Balandžio mėnesį buvo fiksuojamas tranzitinių skrydžių į Pietų Korėją augimas. O taip pat ženkliai išaugo tranzitinių skrydžių per Lietuvą iš Liuksemburgo skaičius (balandžio mėnesį jų buvo net 135, kai tuo tarpu tą patį mėnesį pernai vos 63).
Pagrindinės tranzitinius skrydžius vykdžiusios aviakompanijos, kurios, lyginant su praėjusiais metais, didino skrydžių skaičių, yra krovinių pervežimais užsiimančios „AirBridgeCargo" (Rusija), „Aerologic" (Vokietija) bei „Cargolux" (Liuksemburgas).
Per pirmus tris mėnesius iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Vokietiją – 59 skrydžiai, Rusijos Federaciją – 41 skrydis ir Latviją – 39 skrydžiai. Daugiausia skrydžių į Lietuvą vyko taip pat iš Vokietijos – 63 skrydžiai, Rusijos Federacijos – 43 skrydžiai ir iš Latvijos – 40 skrydžių.
Praėjusį mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia aptarnauti 349 orlaiviai arba 91 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnautas 241 lėktuvas (70,5 proc. mažiau nei pernai), Palangos oro uoste buvo aptarnauti vos 6 lėktuvai (98 proc. mažiau nei pernai), o štai Šiauliuose balandžio mėnesį buvo pastebimas 16 proc. augimas – aptarnauti 278 lėktuvai.
Pikinės balandžio mėnesio dienos buvo balandžio 2, 4, 6, 20, 29 ir 30 d. Šiomis dienomis skrydžių vadovai aptarnavo 2 202 skrydžius.