Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baltoji Antarktida: ką reikėtų žinoti keliaujant į šalčiausią Žemės kraštą?

XVIII a. James'as Cook'as pirmasis priartėjo prie Antarktidos krantų, deja, išsilaipinti taip ir nepavyko. Praėjus porai amžių ir technologijoms sparčiai patobulėjus, pasijusti atradėju gali kiekvienas, nebijantis nosį žnaibančio šalčio. Tiesa, išvyka į mažiausiai ištyrinėtą žemyną pasaulyje skirta ne tiems, kurie mėgsta padrybsoti viešbutyje – čia teks nemažai pajudėti.
Antarktida
Antarktida / Kelioniuakademija.lt nuotr.

Norint pasiekti piečiausią Žemės rutulio tašką neužteks vien susikrauti kuprinę ir savarankiškai leistis į kelią – keliaujant greičiausiai neapsieisite be agentūrų pagalbos.

Patogiausias būdas nusigauti į žemyną, kurio net 98 procentus paviršiaus dengia ledas, yra kelionė laivu iš Ušuajos uosto Argentinoje. Planuojant pasiplaukioją verta prisiminti, jog prabangūs kruizai, gabenantys daugiau nei 500 keleivių, negali jų išlaipinti pakrantėje, tad tokiu atveju nesibaigiančiais ledynais tenka grožėtis iš tolo.

Šalčiausias žemės kampelis, kuriame žiemą termometro stulpelis nukrenta iki -80 °C, keliautojams atviras tik vietinės vasaros metu – nuo lapkričio iki kovo.

Tuomet pakrantės įšyla net iki 0 °C, o saulė nenusileidžia visą parą. Tad kraunantis lagaminą greta šiltų rūbų bei vandens nepraleidžiančių batų būtina įtalpinti ir saulės alinius, apsaugančius nuo čia itin aktyvių ultravioletinių spindulių.

Kelioniuakademija.lt nuotr./Pingvinai Antarktidoje
Kelioniuakademija.lt nuotr./Pingvinai Antarktidoje įpratę pozuoti.

Vietos paukščiai – neplasnoja, bet pozuoja

Atšiaurioji Antarktida žavi tuo, jog čia nėra miestų ar kaimų, o vietoj žmonių karaliauja gyvūnai. Nieko keisto, jog viena pagrindinių pažintinės ekspedicijos veiklų – laukinės gamtos stebėjimas.

Kiekvieną vasarą tūkstančiai pingvinų traukia į perėjimo vietas, tad galima iš labai arti pamatyti, kaip šie paukščiai suka lizdus ar baksnodamiesi smailiais snapais stumia vienas kitą į vandenį.

Daugiau nei pusės metro aukščio gyvūnai nesibaido aplink mindžiukuojančių turistų ir mielai pozuoja fotografams, kadangi žemyne nėra plėšrūnų ir juodasparniai neturi įgimto savigynos instinkto.

Triukšmingieji pingvinai – ne vienintelės vietos įžymybės. Pakrantėse gausu miegančių ruonių, grįžusių pailsėti po ilgos medžioklės vandenyje. Saugiai įsitaisę nedidelėse valtyse tikrai išvysite aplink jus ratus sukančius albatrosus.

Nors paukščių sparnų ilgis siekia 3,5 metro, neplasnodami milžinai gali įveikti net 15 tūkst. kilometrų, ir vis dar užduoda daugybę mįslių juos tyrinėjantiems mokslininkams.

Kelioniuakademija.lt nuotr./Antarktida
Kelioniuakademija.lt nuotr./Antarktida

Keliaujant į piečiausią Žemės tašką būtina užsukti ir į Antarktidos pusiasalį, kur besitęsiantys Andų kalnai susilieja su visad giedru dangumi ir stiklo tyrumo vandens paviršiumi. Garantuojame, jog pasakodami apie čia regėtą gamtos didybę ir patirtą ramybę tikrai pritrūksite žodžių.

Kelionių į Antarktidą specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais