Be sienų nuotr./Į Kochi atvykome 3 val. nakties, tad iki pusryčių snūstelėjom tiesiog pakrantėje įlindę į tinklelį |
Niurzgėdamas stojuosi į per ilgos eilės galą traukinių stotyje. Paulius su kuprinėmis įsikuria kampe, apsikabinęs „Karą ir taiką“ transliuojančią Kindle skaityklę. Per septynias minutes, apsistumdęs su užlįsti bandančiu kaimynu, pasiekiu eilės priekį. Mane ir kasą skiria vos vienas indulis. Fone girdžiu kylantį šurmulį ir pažįstamą balsą rėkiantį: „Where is my computer!?!“ Akimirka suabejoju ir pamiršęs bilietus lekiu kiaurai žmones į triukšmo epicentrą. Žioplių minioje stovinti Paulius viena ranka laiko pasprukti bandantį jaunuolį ir iš pykčio įkaitusiu veidu šaukia: „Tu bandei mane apvogti!“ Negalvodamas griebiu bernioką už sprando, o draugas imasi daiktų peržiūros. Atsegtoje kuprinėje trūksta „iPod‘o“, kurį randame vagies kišenėje. Įniršis verda ir norisi į darbą paleisti kumščius. Dvidešimtmetis berniokas krenta ant kelių ir atsiprašinėdamas bučiuoja Pauliaus kojas.
Gailestis paima viršų, o ir laiko terliotis su policija neturime, tad susirinkę daiktus traukiame tolyn. Užlendant prieš eilę nusipirkti bilietų, pasiaiškinimų nereikia. 200 žiūrovų nesikišdami stebėjo konfliktą. Jaunuolį pakišo godumas, vietoje to, kad spruktų su pirmuoju laimikiu, bandė paslapčia ištraukti aukso puodą – nešiojamą kompiuterį.
Be sienų nuotr./Indiška graffiti kultūra. |
Be sienų nuotr./Nei žuvis, nei kalmaras, nei omaras, nei aštuonkojis. Kuo vardu šis padaras? |
Ūkiantis kelto švilpukas pasveikina atvykus į vieną gražiausių miestukų Indijoje. Stebina švara, grafiti išmarginti namai, nuo saulės smūgio gyventojus saugantys didžiulių medžių pavėsiai, pakrantėje išsirikiavę milžiniški kiniški tinklai ir mandagūs, nelipantys vieni kitiems ant galvos, vietos gyventojai. Regioną ilgą laiką kontroliavo portugalai, vėliau olandai ir galiausiai britai. Indams perėmus valdžią, europietiška tvarka neišnyko.
Be sienų nuotr./Kiniški tinklai. |
Dėmesį patraukia ant grilio čirškančios karališkos krevetės ir pakalbinę keturiasdešimtmetį šveicarą sužinome visą maitinimosi schemą. Pradžioje žuvies turgus, paskui pats išsirenki virėją ir jam asistuodamas pasiruoši pageidaujamą patiekalą. Turguje raibsta akys. Šviežios nematytos žuvelės, rykliai, sepijos, kalmarai, penkios rūšys krevečių, omarai, krabai. Čia ir baigiasi mūsų vegetariškas gyvenimas. Sveiki atvykę į jūros gėrybių rojų. Sveiki atvykę į Kochi.