Šis draudimas taikomas ne tik populiariai trumpalaikės nuomos platformai „Airbnb“, bet ir kitoms panašia veikla užsiimančioms interneto svetainėms.
Išpopuliarėjus joms Berlyne ėmė kilti ilgalaikės būsto nuomos kainos. O kai kuriuose miesto rajonuose beveik neįmanoma rasti ne tik priimtinos kainos, bet ir pačių nuomojamų butų, apartamentų, studijų ir namų. Jų savininkai, pajutę trumpalaikės nuomos naudą, nebenori nekilnojamojo turto nuomoti ilgam.
Tačiau netrukus tai pasikeis: nuo gegužės 1 dienos įsigaliojęs Netinkamo naudojimo draudimo įstatymas (vok. Zweckentfremdungsverbot) uždraudė butų šeimininkams nuomoti savo namus turistams be oficialaus miesto leidimo. Pažeidusiems įstatymą gresia bauda, kuri gali siekti iki 100 000 eurų.
Prieštaringai vertinamas įsakymas priimtas 2014 m. Tačiau jo įsigaliojimas atidėtas dvejiems metams – iki 2016 m. balandžio 30 d.
Nauja tvarka negalioja tuo atveju, jei ne Berlyno gyventojui (turistui) trumpam išnuomojamas ne visas butas ar namas, bet kambarys.
Berlyno Urbanistinės plėtros departamento vadovas Adreas Geise sakė, jog toks sprendimas buvo būtinas, norint išspręsti ilgalaikei nuomai tinkamų būstų trūkumą.
„Aš esu visiškai pasirengęs sugrąžinti šiuos būstus berlyniečiams ir į šį miestą gyventi atvykstantiems naujokams“, – sakė A.Geise.
Po balandžio 30-osios „Airbnb“ sąrašuose nuomojamų būstų Berlyne skaičius sumažėjo 40 proc.