Tarp Naujosios Zelandijos ir Pietų Amerikos iš tarnybinio laivo „Silver Supporter“ iškrito 52 metų vyriausiasis inžinierius. Įgula nedelsdama apsuko laivą ir apie incidentą pranešė Prancūzijos kariniam jūrų laivynui.
„Tuose kraštuose yra be galo karšta. Negana to, laivo mašinų skyriuje, kuriame jis dirbo, karštis taip pat buvo labai didelis, apie 40 laipsnių. Denyje situacija buvo tokia pati“, – pasakojo pokalbininkas.
Anot išgelbėto jūreivio draugo, būtent ten išėjęs jūrininkas dėl pervargimo prarado sąmonę, o ją atgavo jau būdamas vandenyje. „Kiek jis pasakojo, dėl itin kaitrios saulės labai apdegė veidą ir visą galvą. Visgi vandenyje praleido 16 valandų“, – kalbėjo pašnekovas.
Išgelbėtam jūrininkui buvo nustatyta organizmo dehidratacija. Po nuotolinio pasitarimo su gydytojais, jūreiviui buvo nurodyta labai saugotis, nes taip ilgai prabuvus vandenyje, kai vandens temperatūra siekia 26 laipsnius šilumos, o oro – apie 40, ir nusilpus organizmui, gali sutrikti inkstų veikla.
Papiktino faktų netikslumas
Anot pokalbininko, išgelbėtas jūreivis labai nustebo, pamatęs žiniasklaidoje pranešimus apie šį įvykį. „Juose nurodoma, kad jo ieškojo Prancūzijos Polinezijos gelbėjimo koordinacinis centras. Tačiau šis žmogus buvo išgelbėtas savo paties įgulos“, – akcentavo išgelbėtojo draugas.
„Mano draugas labiausiai norėjo padėkoti visiems įgulos nariams. Šitie vyrai tikrai turi didelės patirties. Jie viską labai tiksliai apskaičiavo jį gelbėdami“, – ilgamečio pažįstamo žodžius perdavė pašnekovas. Laivo kapitonas yra iš Kaliningrado, o vyr. kapitono padėjėjas – klaipėdietis.
„Ką jis išgyveno tas 16-a valandų ir kaip šiuo metu jaučiasi – bijau net jo paklausti. Stengiamės jį kaip įmanoma labiau palaikyti šiuo periodu. Aš pats buvęs jūreivis, ir naftos platformose yra tekę dirbti, tai, patikėkit, tikrai žinau, ką reiškia kova už išgyvenimą“, – pasakojo pokalbininkas.
Pasak pašnekovo, visi jūreiviai yra mokomi specialios technikos, kaip kuo ilgiau išsilaikyti ant vandens.
„Įgūdžius, kaip išgyventi iškritus už borto, mes turime. Tačiau esame išmokyti kovoti už išgyvenimą 6 valandas, o ne 16-a“, – pabrėžė vyras.
Anot jūreivio draugo, išgelbėtasis bando atsigauti po patirtų išgyvenimų. „Šiuo metu jis, kartu su jį išgelbėjusia įgula, tęsia kelionę į Pitkerno salas“, – komentavo pašnekovas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Pitkerno sala – rojus, kuriame niekas nenori gyventi, net jeigu sklypai siūlomi nemokamai