Birštonas lipa ant kulnų Druskininkams: į abu kurortus turistai plūsta visus metus

Rudens savaitgalį aplankę Palangą žmonių rasite vos vieną kitą – pajūrio kurortai ištuštėja kartu su vasaros ir šilumos pabaiga. Visai kitaip Birštone – čia net ir spalį pilna lankytojų. „Ir Druskininkai, ir Birštonas yra ištisus metus veikiantys kurortai – sezoniškumo problemos juose nebėra“, – tikina Birštono turizmo srities atstovai.
Birštone esančios vaikų žaidimų aikštelės nuolat pilnos vaikų
Atsinaujinęs Birštonas tapo patrauklia vieta pailsėti šeimoms su vaikais. / Dovilės Adamonytės nuotr.

Ilgą laiką visus metus nenutrūkstančiu turistų srautu Lietuvoje galėjo pasigirti tik Druskininkai. Dabar jie turi rimtą konkurentą – Birštoną.

„Lyginant šiuos du kurortus, reikėtų neužmiršti, kad Druskininkai yra keletą kartų didesni nei Birštonas. Todėl atitinkamai ir apgyvendinimo įstaigų ten yra daugiau. 

Tačiau žvelgiant į viešbučių, sanatorijų ir kitų turizmo sektoriaus įstaigų užimtumo procentą jis abiejuose kurortuose yra aukštas. Sezoniškumo problemos juose nebėra“, – teigė Birštono turizmo informacijos centro specialistė turizmui Akvilė Grigaitė.

Sausį–birželį Birštone ilsėjosi daugiau nei 35 tūkst. turistų.

Per pastaruosius metus turistų skaičius šiame vidurio Lietuvos kurorte išaugo net 40 proc.: 2014 m. jame apsilankė 50 300, 2013 m. – 36 100 turistų.

2015 metų pirmojo pusmečio statistika rodo, jog sausį–birželį Birštone ilsėjosi daugiau nei 35 tūkst. turistų.

Populiariausios užsienio šalys, iš kur atvyksta svečiai: Vokietija, Rusija, Latvija, Izraelis, Baltarusija.

„Statistiniai duomenys leidžia daryti prielaidą, jog turistų skaičius augs ir ateityje. Vis labiau kurortą atranda ne tik nuolatiniai svečiai iš Vokietijos, Rusijos, bet ir iš Skandinavijos, Estijos“, – sakė Birštono savivaldybės mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė.

Užsieniečius į Birštoną traukia aukštos kokybės gydymo paslaugos, kainuojančios žymiai mažiau nei kitur.

Pasak pašnekovių, užsieniečius į Birštoną traukia aukštos kokybės gydymo paslaugos, kainuojančios žymiai mažiau nei kitur. Jie dažniausiai renkasi sanatorijas ir SPA viešbučius, procedūras juose. 

„Tiesa, gamta ir išskirtinė infrastruktūra jiems taip pat įdomi“, – sakė Birštono turizmo informacijos centro atstovė A.Grigaitė.

Turizmo centro statistika taip pat atskleidžia, kad pailsėti į Birštoną daugiausia atvyksta Lietuvos didmiesčių gyventojai – kauniečiai, vilniečiai.

„Antri metai iš eilės jaučiame ir pajūrio gyventojų susidomėjimą – atvažiuoja lankytojų iš Klaipėdos miesto ir rajono“, – sakė A.Grigaitė. 

Kaip ir anksčiau, Birštonas nekeičia savo krypties – siūlo tradicinį kurortinį gydymą, tik jį įvilko į kitokį „rūbą“: pasiūlė ne tik mokamų, bet ir nemokamų sveikatingumo paslaugų. 

Dovilės Adamonytės nuotr./Vizitine Birštono kortele tapusi Kneipo terapija įdomi ir vaikams
Dovilės Adamonytės nuotr./Vizitine Birštono kortele tapusi Kneipo terapija įdomi ir vaikams

Iš sąstingio išjudino naujos statybos ir projektai

Pastarieji metai Birštonui buvo ypač aktyvūs – kasmet čia atidaromi nauji objektai.

2015 metų gegužę buvo pristatytas mineralinio vandens garinimo statinys, kurorto šventės metu buvo atidarytas didžiausias regione gydyklų kompleksas „Eglės“ sanatorijos ir Kneipo terapijos sodas, visai neseniai duris po rekonstrukcijos atvėrė „Tulpės“ sanatorijos gyvenamasis korpusas „Baltoji vila“.

Šių metų pabaigoje žmonių lauks dar vienas naujas objektas – „Vytautas mineral SPA“ – viešbutis su SPA centru.

VIDEO: Kneipo terapija – kaip teisingai atlikti procedūras

Vizitinė kortelė – nemokamos sveikatos stiprinimo procedūros

Praktiškai visi kurorto lankytojai užsuka į Birštono centriniame parke įrengtą originalios architektūros mineralinio vandens garinimo bokštą, kurio sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuoja savaime ir pačiame bokšte bei 50–80 metrų spinduliu aplink jį leidžia kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu oru.

Birštono savivaldybės nuotr./Mineralinio vandens garinimo bokštas
Birštono savivaldybės nuotr./Mineralinio vandens garinimo bokštas

Antroji stotelė paprastai būna Vytauto parke įrengtame Kneipo sode su įvairaus šiurkštumo ir dygumo dangų takeliais bei savaime į žemės paviršių trykštančio gręžinio „Versmė“ mineralinio vandens baseinėliu.

Originalus mineralinio vandens panaudojimas kurorte leidžia nemokamai stiprinti sveikatą sergantiesiems įvairiomis kvėpavimo takų ligomis, grūdinti organizmą. 

Jis įrengtas pasinaudojus vokiečių pastoriaus S.Kneipo XIX a. atrastu gydymosi vandeniu metodu. 

Visos šios sveikatinimo procedūros – nemokamos, kas Birštone apsilankantiems turistams neretai sukelia nuostabą. 

Dar daugiau sveikatinimosi procedūrų kurorto svečiai gali rasti atnaujintose sanatorijose.

„Eglės“ sanatorijoje veikia vienas didžiausių regione baseinų ir pirčių kompleksas, kuriame galima mėgautis 3 skirtingais mineralinio vandens baseinais su įrengtomis povandeninėmis masažinėmis srovėmis, vertikaliomis voniomis bei specialia mankšta vandenyje ir 8 skirtingomis pirtimis – garinėmis pirtimis, saunomis, infraraudonųjų spindulių pirtimi bei ledo kambariu.

Viešbutis „Royal Spa Residence“ savo svečiams siūlo naujas, išskirtines sveikatinimo paslaugas – gintaro ir Kneipo terapijas, kuriomis organizmas grūdinamas natūraliais metodais, stiprinama imuninė sistema.

Naujausioje „Eglės“ sanatorijoje Birštone lankytojai kviečiami išbandyti ir gintaro procedūras.

Gintaro SPA poilsio zona ir gintaru inkrustuoti šildomi krėslai
Gintaro SPA poilsio zona ir gintaru inkrustuoti šildomi krėslai

Šią vasarą Birštone turistams pasiūlyta ir nemažai naujų aktyvių pramogų, pavyzdžiui, nauji ekskursijų maršrutai dviračių ir pėsčiųjų trasose.

Tai – pažintiniai, edukaciniai, degustaciniai maršrutai, kuriuose turistai kviečiami sustoti stovyklavietėse, vaišinantis „zuikio pyragu“, kepti kepsnius ant laužo.

Nors Birštone pastaraisiais metais daug pasikeitimų, išlaikėme šiam kurortui būdingą ramybę ir tylą, – sakė R.Kurkauskaitė.

Turistai visus metus kviečiami dalyvauti  tradicinėse dzūkiškų bandų kepimo edukacijose amatų centre Nemajūnuose. Stiklo ir metalo plastikos studijoje „Upė“ nuolat vyksta papuošalų gaminimo edukacijos užsiėmimai.

Įdomių programų (pavyzdžiui, prieš Velykas – kiaušinių marginimo) Birštono svečiams siūlo ir Sakralinis muziejus.

Vasarą ypač didelio susidomėjimo sulaukė kruizas Kaunas-Birštonas-Kaunas – į šią vaizdingą kelionę bilietai buvo šluote iššluoti. 

Centriniame parke ir rudenį veikia „Laisvalaikio terapija“, kur galima išsinuomoti riedučius, „longboardus“, paspirtukus ir kitas įvairias aktyvaus laisvalaikio priemones ir važinėtis puikiais dviračių takais.

Birštono turizmo informacijos centro nuotr./Žvilgsnis į Birštoną iš oro baliono
Birštono turizmo informacijos centro nuotr./Žvilgsnis į Birštoną iš oro baliono

Nakvynė – nuo viešbučio iki sanatorijos ar vilos

„Susidomėjimas Birštonu jau panašus į Druskininkų“, – tikino apgyvendinimo, kelionių bei laisvalaikio paslaugas siūlantis portalas www.kodelgine.lt vadovė Vaida Tamulienė.

Anot jos, Birštonas populiarus tarp įvairaus amžiaus žmonių: jaunimas paprastai renkasi baseinus su pirtimis, vyresnieji – reabilitacijos paslaugas. 

„Šis kurortas populiarus ir patinka tiems, kurie ieško gryno oro, romantiškos nakvynės, ramaus pabuvimo su šeima ar mylimuoju.

Galima sakyti, kad kauniečiai Birštone – ir vasaroja, ir ieško ramybės rudenį bei žiemą.

Vis dėlto Birštonui ištikimiausi kauniečiai – jiems iki šio kurorto – vos 40 km, tad nemaža dalis čia atvažiuoja net po darbo porai valandų pailsėti. 

Pastebėjome ir tai, kad tie patys pirkėjai pamėgtų vietų (pavyzdžiui, viešbučių) paslaugas renkasi kelis kartus per metus.

Galima sakyti, kad kauniečiai Birštone – ir vasaroja, ir ieško ramybės rudenį bei žiemą“, – pasakojo pašnekovė. 

Pastaraisiais metais norintys pailsėti Birštone turi iš ko rinktis: apgyvendinimo vietų skaičius padidėjo visose kurorto sanatorijose, viešbučiuose, poilsio namuose, vilose.

Šiuo metu kurorte veikiančiose trijose sanatorijose iš viso gali apsistoti beveik 900 klientų.

Kurorto svečiai poilsiui gali rinktis 11 viešbučių svečių ir poilsio namų bei kitas apgyvendinimo įstaigas, kuriose iš viso yra beveik 800 apgyvendinimo vietų.

Taip pat išaugo ir privataus sektoriaus apgyvendinimo vietų skaičius – turistai laukiami trijose kaimo turizmo sodybose, veikia kempingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų