Brexit: ar galima bus ir toliau į Jungtinę Karalystę vykti tik su tapatybės kortele?

Nuo 2020 m. sausio 31 d. Jungtinė Karalystė (JK) nutraukė narystę Europos Sąjungoje (ES) – kitaip tariant, įgyvendinamas garsusis „Brexit“. Pereinamasis laikotarpis numatytas iki 2020 m. gruodžio 31 dienos, kol bus suderinti visi ateities ryšiai ir santykiai tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos.
Londono Gatviko oro uostas, Jungtinė Karalystė
Londono Gatviko oro uostas, Jungtinė Karalystė / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Kokių pokyčių laukti keliautojams Jungtinei Karalystei išėjus iš ES?

Kelionių agentūra „Estravel“ ramina, kad pereinamuoju laikotarpiu keliavimo procedūros į ar iš Jungtinės Karalystės nesikeis, viskas vyks kaip įprasta.

Keliauti į Jungtinę Karalystę LR piliečiai gali tiek su asmens tapatybės kortele, tiek su pasu, tačiau kelionių ekspertai rekomenduoja keliauti su pasu dėl greitesnės keleivių patikros praėjimo oro uoste.

Pereinamuoju laikotarpiu Jungtinėje Karalystėje galios visi iki šiol galioję ES įstatymai ir reikalavimai, išskyrus tuos, kuriuos ES priėmė jau tada, kai Jungtinė Karalystė buvo pateikusi išėjimo iš Europos Sąjungos prašymą.

Kelionių ekspertai rekomenduoja keliauti su pasu dėl greitesnės keleivių patikros praėjimo oro uoste.

Kokie santykiai tarp ES ir Jungtinės Karalystės bus pereinamuoju laikotarpiu?

  • JK išlieka ES muitų sąjungoje ir įsipareigoja toliau įgyvendinti „keturių laisvių“ susitarimą*.
  • JK toliau įgyvendins ES Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos numatytus reikalavimus, tačiau pasilieka teisę kai kurių tvarkų įgyvendinimo atsisakyti.
  • JK ir toliau galios visi ES teisiniai reguliavimai – pvz.: pažeidus ES taisykles, Jungtinei Karalystei gali būti taikomos teisinės procedūros.
  • JK gerbia visus tarptautinius susitarimus, kuriuos pasirašo ES šalys narės ir jiems neprieštarauja.
  • Jungtinė Karalystė negalės teikti naujų teisės aktų ES institucijoms, išskyrus tuos atvejus, kai šalies to prašo pati ES.
  • JK ir toliau galioja ES Teisingumo Teismo tvarkos ir sprendimai.

*Keturios laisvės (angl. Four freedoms) – laisvas prekių, asmenų, paslaugų ir kapitalo judėjimas tarp Europos sąjungos valstybių narių).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai