„Žmonės, atvykstantys į JK, turės karantinuotis“, – televizijai „Sky News“ sakė B. Lewisas ir pridūrė, kad izoliacijos laikotarpis, taip pat taikomas iš užsienio sugrįžtantiems britams, bus dvi savaitės.
Sekretorius sakė, kad vyriausybė vėliau pateiks daugiau detalių apie šią tvarką.
„Sakome žmonėms: turite patys pasiruošti; jeigu atvykstate į JK, tuomet jums reikės atlikti šiuos pasiruošimus“, – aiškino B.Lewisas.
„Aišku, sugrįžtantys JK piliečiai turės galimybę karantinuotis namuose; svečiai turės turės iš anksto pasirūpinti, kur jie galės praleisti šį 14 dienų karantiną“, – pridūrė jis.
Tikėtina, kad šis planas įsigalios ateinantį mėnesį, o išsamesnes jo detales penktadienį per kasdienį vyriausybės pasitarimą išdėstys vidaus reikalų sekretorė Priti Patel.
B.Lewisas sakė, kad kas tris savaites bus sprendžiama, ar ši tvarka turi būti pratęsiama.
Tikėtina, kad išimtys bus taikomos vilkikų vairuotojams ir medicinos darbuotojams. Karantinuotis veikiausiai neprivalės žmonės, atvykstantys iš Airijos Respublikos.
Tačiau atvykstantys iš Prancūzijos veikiausiai privalės izoliuotis, nors anksčiau šį mėnesį kalbėta, kad jiems irgi bus taikoma išimtis.
Naujoji tvarka tikriausiai sulauks prieštaringų vertinimų, ypač aviacijos sektoriaus.
Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vadovas Michaelas O'Leary anksčiau šią savaitę pasiūlymą karantinuoti atvykėlius pavadino „idiotišku“, o oro vežėjų asociacija „Airlines UK“ pareiškė, kad tai „faktiškai pražudytų“ tarptautinį susisiekimą su Jungtine Karalyste.
Britanijoje buvo reiškiama kritikos, kad šalyje netaikomas karantinas atvykėliams, koks buvo įvestas Pietų Korėjoje, Ispanijoje ar JAV. Tačiau kiti klausia, kodėl ši priemonė įvedama būtent dabar.
Nobelio premijos laureatas genetikas Paulas Nurse'as penktadienį kritikavo vyriausybę, kai buvo paklaustas apie karantino atvykėliams įvedimą.
„JK veikė pernelyg lėtai, nuolat stengdamasi prisivyti, gesinti gaisrus“, – jis sakė nacionaliniam transliuotojui BBC.
Mokslininkas pridūrė: „Mums žūtbūt reikalinga aiški lyderystė visais lygiais.“