Koplyčia yra gavusi „Kaulų bažnyčios“ vardą dėl neįprastos puošybos, kurios elementams sukurti čia panaudota apie 60 tūkst. žmogaus skeletų. Įspūdingiausias objektas – didelis šviestuvas iš kaulų.
Po bažnyčia esanti koplyčia traukia turistus iš viso pasaulio į Kutna Horos miestelį, kuris kitaip lankytojų vargu ar sulauktų. Tačiau turistų masės dabar yra lazda su dviem galais.
Parapijos direktorė Radka Krejčí Čekijos žiniasklaidai pareiškė, kad jau kitais metais bus stipriai apribotas fotografavimas šioje koplyčioje. „Tikime, kad mūsų lankytojai gerbs šį sprendimą ir kartu supras priežastis, dėl kurių buvo žengtas šis žingsnis“, – sakė ji.
Pasak R.Krejčí, 2017 m. bažnyčią aplankė apie pusė milijono žmonių, ir lankytojų skaičius vis auga. Šiuo metu koplyčia renovuojama, kad būtų pritaikyta didesniam turistų srautui.
Naujos taisyklės nereikš, kad nebus galima nieko fotografuoti. Tačiau tą padaryti norintys lankytojai turės prieš tris dienas kreiptis į parapiją ir gauti leidimą nuotraukoms.
Viena didžiausių problemų šioje vietoje – neskoningos asmenukės. Nepaisant to, kad kabo ženklai įvairiomis kalbomis, kuriais prašoma išlikti pagarbiems ir prisiminti, jog kaulai – mirusių žmonių kūnai, turistai vis tiek juos krapšto iš sienų, bando pabučiuoti ar paliesti, deda ant kaukolių skrybėles ar akinius, kad pasidarytų keistesnes nuotraukas instagramui.
Kad turistai dažnai nesuvokia, kur yra, rodo ir daugiau pavyzdžių. Lenkijoje Aušvico muziejus turėjo viešai kreiptis į turistus, kad šie liautųsi daryti nepagarbias fotosesijas ant bėgių, kuriais į koncentracijos stovyklą buvo gabenami mirčiai pasmerkti žmonės.
Daug kritikos sulaukė ir „influenceriai“ Pripetėje. Instagramo žvaigždės ir žvaigždutės Černobylio nelaimės zonoje suplūdo rengti fotosesijų, kartais net ir vulgarių. Vienoje, kuri susilaukė ypač daug kritikos, mergina vilki specialų kostiumą, tačiau jį prasisegusi taip, kad matytųsi apatinės kelnaitės.