Tropine maliarija daugiausiai pasaulio valstybių apkeliavęs lietuvis suserga jau trečią kartą per dvejus metus, tačiau šįkart – kaip niekad sunkiai, lankant atokią gentį Etiopijoje. Teko ištverti daug. Haliucinacijos, ligoninės be elektros ar vandens, kur gydytojams operacijas tenka atlikti pasišviečiant telefonais, klaidinga pirminė diagnozė, tarptautinių organizacijų nepatvirtinti vaistai...
Galiausiai jam pačiam teko likimą perimti į savo rankas. „Pats nusistačiau diagnozę, atspėjau maliarijos tipą ir pradėjau gydymą. Jei būčiau klausęs tik gydytojų nurodymų, tai klausimas, ar būčiau išgyvenęs“, – 15min atvirai pasakojo Danas.
Anksčiau pristatęs savo projektą „Ekspedicija Afrika“, gruodžio pabaigoje Danas iškeliavo į naują nuotykį. Keliautojas išvyko į Afriką ir Artimuosius Rytus ir dabar lanko tokias vietas, kur dar joks lietuvis nėra kėlęs kojos. Dauguma tikriausiai nė neišdrįstų.
Apie neįprasčiausias pasaulio vietas, atokiai gyvenančias gentis, retus laukinius gyvūnus, egzotinį maistą, įspūdingus gamtos paminklus šiemet galėsite skaityti specialiame 15min projekte, tačiau vienas pirmųjų rimtų nuotykių – toks, kurio niekada nebesinorėtų pakartoti. Danui teko dar kartą įveikti tropinę maliariją, kuri kasmet nusineša šimtus tūkstančių gyvybių.
Pirmoji diagnozė – ne maliarija
Gruodį D.Pankevičius keliavo ir po Etiopiją, ir po pasaulio šalių Somalį. Iš šios grįžęs į Adis Abebą, su dviem draugais išvyko į atokų šalies regioną prie pat Pietų Sudano sienos.
„Nusprendėm aplankyti atokią Surma gentį, – istoriją pasakoti pradėjo D.Pankevičius.